Реанімація та втрачені надії: як склалася доля хворого на правець хлопчика з Рівненщини?

Дворічного хлопчика, хворого на правець, вилікували, «виходили» та виписали додому, інформує прес-служба управління охорони здоров'я.

Ось як про цю ситуацію розповідає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні Микола Хоружий:

27 серпня дитина з Корецького району потрапила в інфекційне боксоване відділення Рівненської обласної дитячої лікарні. Відразу, як почалися тонічні судоми, дитину забрали у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Місяць хлопчик перебував на штучній вентиляції легенів. Лікарі вводили протиправцеві імуноглобулін та сироватку. Хлопчик тривалий час був непритомним з порушенням серцево-судинної та дихальної систем. Згодом дитину перевели у неврологічне відділення.

Нині хлопчика забрали додому. Він здоровий. Лікарям вдалось усунути дихальні розлади та серцево-судинну недостатність, судоми.

Нагадаємо, дитина, бігаючи по дорозі, впала та пошкодила коліно. Через деякий час батьки занепокоїлися, бо хлопчик не міг відкрити рот, гарно поїсти та закидав голову. Діагноз «правець» ошелешив родину.

Хлопчик, до слова, не мав щеплення проти правця.

Нині в області лише 42,8 % малюків до року вакциновані від дифтерії, кашлюку та правця.

Лікарі наголошують, що усім варто замислитися над низькими показниками щеплень у Костопільському, Острозькому, Радивилівському районах та у містах Дубно та Вараш.

До слова, це був справжній виклик для лікарів, оскільки подібний випадок захворювання на правець востаннє фіксували на Рівненщині 15 років тому.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень