9-сантиметрого черв'яка витягти з-під шкіри рівнянина
Це вже третій цього року випадок дирофіляріозу в області
У Рівненській області зареєстрований третій у цьому році місцевий випадок підшкірного дирофіляріозу.
На початку осені рівнянин помітив у себе справа на голові невеличку пухлину, котра зовсім його не турбувала. Однак, через три місяці, коли це утворення почервоніло, звернувся до лікаря.
Після обстеження та оперативного втручання з-під шкіри пацієнта виділили дорослу дев’ятисантиметрову самичку нематоди Dirofilaria repens, яка була жива й досить активно рухалась.
Нині хворий почувається задовільно та отримує необхідне лікування.
У такій клінічній картині підшкірного дирофіляріозу прослідковується цікава закономірність — вже третій хворий підряд не відмічав таких характерних проявів хвороби, як свербіж, печіння, міграцію паразиту під шкірою; відсутні були й алергічна реакція та больові відчуття, - зазначає Рівненський обласний центр контролю і профілактики хвороб.
Вперше дирофіляріоз на Рівненщині виявили у 2005 році, і відтоді це вже 48 випадок в області.
Випадки хвороби реєструють в області щороку і за прогнозами лікарів, так буде і в майбутньому. Сприяє цьому висока захворюваність на дирофіляріоз серед собак, котів та диких м’ясоїдних тварин, які є джерелом інфекції, широкий видовий спектр комах — специфічних переносників цієї інвазії (кровосисні комарі всіх видів, мошки, блохи, ґедзі та кліщі), а також відсутність специфічної профілактики серед людей.
Що робити для профілактики:
- Проводьте своєчасну дегельмінтизацію тварин та захист від укусів кровосисних комах у будь-яку пору року
- Пам’ятайте, активність деяких членистоногих навіть взимку не зменшується, а циркуляція мікрофілярій серед комарів Рівненщини встановлена та підтверджена фахівцями.
- Подбайте про антимоскітні сітки, зокрема й на виходи вентиляційних каналів взимку
- Унеможливте виплід комарів у своїх оселях
Радіо Трек: НОВИНИ