«Порошенко виграє в другому турі в Зеленського з різницею у 0,3-0,5%», - ветеран УНСО (11 ФОТО)

Що каже Дюг

Тут і далі: фото та ілюстрації -- вибір редакції

Точніше фраза Сергія Пандрака – ветерана АТО, одного з лідерів i засновників УНА-АНСО та багаторічного учасника різноманітних політичних процесів в Україні звучить так:

Сергій Пандрак

Юрію, мій прогноз: П.О. виграє у другому турі у В."Зєльоного" з різницею у 0,3-0,5 відсотки...!

Сергій Пандрак -- справа, Юрій Дюг -- зліва

Пандрак тут звертається до Юрія Дюга – відомого рівненського журналіста та політичного експерта, який у себе на сторінці виклав власний аналіз результатів першого туру виборів.

Аналіз достатньо цікавий.

Він не позбавлений очевидної заангажованості на користь Петра Порошенка, однак...  

На передньому плані: Віктор Шкуратюк, далі -- Сергій Пандрак і Микола Карпюк

Загалом, як жартують іноді в соцмережах, «сочная аналитика» (рос.)

Рекомендуємо (подаємо без змін):

Ну що сі вспокоїли?

Тепер коли вже майже закінчений підрахунок голосів у першому турі – мої оцінки успіхів кандидатів у президенти. Навмисне вичекав три дні. Тому зараз постараюсь коротко і тезово.

Зеленський

Володимир Зеленський з дружиною

Одна частинка мене розуміла, що брехати всі соціологічні контори одночасно не можуть. Друга хотіла побачити перший важливий маркер – що реально Зеленський візьме на виборах в першому турі. Взяв більше ніж, я думав, відсотків на 5-9.

Це блискуча робота його виборчої команди. Вони змогли підібрати електорат незадоволений владою і політиками вцілому. І відрив майже вдвічі від найближчого конкурента забезпечила не молодь. За Зеленського голосували різні вікові категорії. Показали «свій фак» владі. І непевно зроблять без проблем це ще раз. Тим паче окрилені таким успіхом в першому турі. Багато з них подумає «разом – ми сила, треба чавити систему». Можна багато говорити про приховані мотиви і наслідки балотування Зеленського – але результат є результат.

Ще зовсім незрозуміло хто виграє другий тур, але кажуть в магазинах почала зникати з прилавків зелена фарба і капці, які зручно перевзувати в повітрі. А багато з тих, хто за партію влади (незалежно від назви), вже потихеньку почали говорити «Я з дитинства за Зеленського».


Так, команда Зеленського провела перший тур креативно. Але вони не переконали виборців стабільно вірити кандидату, вони просто змобілізували їх разом показати «фак влад» . Щоб буде далі в другому турі – велике питання. А тим паче чи дотягне ситуативний рейтинг до парламентських виборів.

Для мене, другий маркер – команда, яку обіцяв представити Зеленський найближчим часом – вона може бути аргументом для багатьох.


І зрештою. Високий рейтинг Зеленського це програш не Порошенка. Цих людей Порох би і так не переконав голосувати за себе.

А от інші кандидати могли забрати ці голоси собі. Але не забрали. Вони не підхопили майже нічого від електорату «який проти Пороха».

Порошенко

Власне – сам факт його потрапляння в другий тур це вже диво. Точніше не диво, а результат його серйозної величезної роботи. Ще восени він мав трохи більше 5 відсотків. А потім потроїв свої результати. І не треба казати, що «мови, армії, віри» не дали жодного результату. Це не так. Без них у Пороха не було б й того рейтингу що є. Він будував реноме державника. І вийшло.

З реноме чесного політика – ні, а з державником – так.

Також він пробував різні месиджі, креативив, робив історичні для країни речі, не вилазив з поїздок, жорстко топив всіх конкурентів, запускав космонавтів і далі. Арсенал прийомів був наскільки великим, що в нормальні часи цього вистачило б на три кампанії.

Президент привів на виборчу дільницю внука, в того мало не випав із рук дідів бюлетень

В підсумку команді Порошенка таки вдалось притопити всіх старих політиків-кандидатів, за виключенням нових – Зеленського та Смешко. Але перемога ця може стати «пірровою». Що робитиме Порошенко посеред цієї політичної руїни і як переконуватиме виборців Тимошенко, Гриценка, Смешка, Кошулинського голосувати за себе – я не знаю. І агресивна риторика його прихильників тому геть не сприяє.

Чесно, з точки зору математики і соціології Порошенку треба придумати щось екстра ординарне, щоб обійти величезний розрив і Зеленським.

Якщо ви хочете поставити в приклад кампанію Кучма – Симоненко, то там Кучма вже в першому турі відірвався від конкурента на 10 відростків. Тепер же все навпаки - Порошенко відстає аж на 15.

Крім того БПП зараз як великий старий крейсер, але з матьорим капітаном. По ньому з усіх сторін гатять противники, у бортах пробоїни, частина команди - саботажники, зрадники, або нездари. Але капітан бере повний хід і пре в перед з надією таки вигребти з під обстрілу в досягти цілі – переобрання. Чи вийде це – веееелике питання. Розум каже - навряд, емоції – а раптом…

Зрештою Порошенко вже й так увійшов в історію не тільки, як президент з корупційним оточенням, а й як державник. Томос, Безвіз, відродження армії, дипломатичні перемоги і так далі – речі, які точно будуть в підручниках. Як і Порошенко навряд чи зникне з політики в разі програшу. Зрештою, він не такий вже дурний як його попередники – Віктор і Віктор.

Тимошенко

Юля гарно стартувала завдяки новому курсу від технолога Сергія Гайдая. Це власне був останній шанс перекувати старого політика в щось нове. Воно може б і дало свій результат, але, схоже команда Тимошенко запанікувала. Гайдая посунули і повернулись до стандартного махрового популізму і порожніх гасел. Компанія була відверто беззмістовною і нецікавою. Навіть люди в селах зауважували – схоже в рядах Юлі паніка. Зрештою, кандидатка менш ніж за півроку перетворилась з лідера перегонів на бронзового призера. І більше виборців у неї вкрав свіжіший і цікавіший Зеленський, ніж Юрій Тимошенко.

Але бунтувати після дня голосування Юля не стала, адже сподівається взяти реванш у прем’єрстві про можливому слабкому президенті Зеленському. Можливо навіть не чекаючи осені. Якщо вдасться перекувати під себе більшість у раді.

Юлія Тимошенко дивиться на вас

І я б не виключав такий варіант, бо головне правило політика – вчасно зрадити на користь нового лідера.

Словом Юля – боєць і буде битися в політиці до останнього солдата і подиху. Хоч ці її президентські вибори схоже були останніми.

Гриценко

Насправді його прихильники мабуть чи не найбільше засмучені. Бо йому не тільки нічого не дало об’єднання з Садовим, а й він щомісяця серйозно просідав у рейтингу. Подумати тільки - він набрав лише на 0,8 відсотків більше за Смешка. Смешка! Це при великій кількості реклами, презентованій команді, підтримці з боку молодих депутатів. І винні тут не конкуренти, а сам Гриценко, який просто проспав майже всю кампанію, а коли не спав – то говорив дурниці, які ще більше відлякували його електорат. В підсумку частина виборці перейшли на бік Порошенка і Смешка. А Гриценко з першого непрохідного став – вічно непрохідним.

Анатолій Гриценко з дружиною

Його виборці розчаровані відверто низьким результатом. І при стандартній сонливості Анатолія Степановича, не факт, що залишаться з ним до осені. Як і частина команди. Он один Лещенко чого вартий. Ще в лютому він з Заліщук їздив агітувати за Гриценка, а потім пішов до Зеленського. І думаю - він не останній.

Смешко

Він мабуть став ще більшою сенсацією за Зеленського. Ще два місяці тому йому соціологи і 2 відсотків не давали. А в кінці він вийшов на 6. Це при фактичній відсутності будь-якої реклами. Так, початковий поштовх йому дав Гордон. Сам Смешко кілька разів виступив на ефірах і все. Далі за нього агітували в більшості через сарафанне радіо. Просто як за адекватну альтернативу для тих, хто не любить Пороха і Юлю, але не може голосувати за Зеленського чи Гриценка.

Серед мої знайомих багато проголосували саме за Смешка. І вони результатом кандидата задоволені. Тому, думаю, на парламентські вибори для його партії точно знайдуться гроші і вона зможе потрапити до парламенту. Втім, хто за ним стоїть, - питання відкрите.

Інші

За вибори Бойка, Вілкула – писати не буду. Їх результат прогнозований і тривожний. Особливо в західних регіонах. Але нічим цікавим вони не відзначилися. А от для Ляшка ця кампанія стала провалом. Особливо в містах. Його виборця переманив професійніший шоумен – Зеленський. І переманюватиме далі. Що робитиме в цьому ракурсі Ляшко – поняття не маю.

Непогану кампанію провів Кошулинський, але вийти за рамки правого електорату так і не зміг. Тому шанси «Свободи» на парламентськиц успіх досить примарні. Примарні шанси і у «Самопомочі» Садового. Зняттям на користь Гриценка він не так поміг останньому, як уник зафіксованого голосуванням рейтингового розгрому з 1,8 %.

А в цілому, давайте без депресій. Все буде добре! Просто цього року ми маємо шанси стати справді парламентсько-президентською державою. З активним і конкурентним парламентом! І це для країни, без сумніву, добре!

І ще підписуйтесь на мій новий канал у Теlegram: t.me/diuhyurii
Обіцяю цікавинки, яких не буде на Фейсбуці.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Більше оголошень