«Це придурок якийсь там був, а не інтелектуал», - Роман Василишин (ФОТО)

Дещо про картярство

Роман Василишин і артефакт

Нещодавно, Едуaрд Палецький поширив у групі РОВНО/РІВНЕ цікавий витяг із документів 19-го століття. Він стосується Рівного.

Це запис зі щоденника вчителя тодішньої рівненської російськогї гімназії Автонома Солтановського.

Г-н Автоном, як можна зрозуміти, перебував в Рівному з 1849 до 1864 року. Мешкав у будівлі, яка зараз знаходиться за адресою Драгоманова, 17.

 

У відомому вчительському будинку.

Будівля, в якій колись жили викладачі російської гімназії (і не тільки)

Ось яку дивну картину тогочасного Рівного подає цей Солтановський у своєму описі (зображення тексту Солтановського, яке йде далі, збільшується. Натисніть):

Це зображення тексту збільшується. Натисніть

Якщо прийняти на віру написане Солтановським, то виходить, що в середині 19-го століття у нашому хай і невеличкому містечку, але панував якийсь справжній картярський безум.

Ми зачитали наведений уривок з описом Рівного людині, яка вважається одним із кращих «преферансистів» нашого міста – Роману Василишину.

Роман Данилович саме їхав на Київ. Почуте його обурило:

 Не знаю як таке могло бути. Це якесь безумство. Ясно, що бувають люди, які впадають в залежність. Тим паче, що в ті роки не було всіх цих гаджетів, інтернету, комп’ютерів. Телевізорів і радіо не було.

Люди могли нудитися і від тієї нудьги грати в карти, але, щоб аж настільки…

Так "учительський дім" виглядав у якомусь минулому, коли тут нещадно різалися в карти

Ну, але з іншого боку, хіба той самий «Преферанс» не розвиває розум людини? Хіба ж це не інтелектуальна гра?

Послухайте, якщо він грав у карти на поминках, то який він інтелектуал?... Він придурок! Якщо вони тижнями на роботу не ходили, бо в карти грали, то як таке могло бути. Може це фейлетон?

Російська гімназія м. Рівне (пізніше реальне училище, штабквартира Коха та Краєзнавчий музей)

Ну, ми не знаємо. Але ж відомо як люди, граючи на гроші, підсідали і в 19-му столітті, і на рулетку, і на ті ж самі карти.

Та ніхто ж не заперечує. Це відомий феномен. Він навіть назву ще таку має… Лудоманія, згадав. Подивіться в словнику. Але, щоб все місто чи там село – враз захворіло на ту Лудоманію, ну то я в таке не вірю.

А скажіть, як людина з досвідом, на грі в карти, в той же «Преферанс» - можна заробити?

Заробити скільки?

Цікавий артефакт. Як хтось підписав: "Служюовець Царської Росії міг не мати паперу і картону, але карту під рукою мав завжди"

Ну, щоб безбідно більш-менш жити.

Бачите, я ж не професіонал, я аматор. Хай і якогось там рівня, але – аматор. Є люди, які живуть з карт, і це не лудо мани, а професіонали. Скільки вони заробляють не знаю, але в нашому колі, якщо гравці всі більш-менш одного рівня, то за підсумками року всі ми, фактично, виходимо – на нуль. Це більше спілкування, емоції, а не гроші. Гроші буває – програєш, буває – виграєш, але в кінці – нема від того ні заробітку, ні збитку. Лише задоволення))

Ну, це якщо всі грають чесно.

Безперечно. Тільки так!

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень