ON-LINE

Ядерна безпека та енергетика на Рівненщині у світлі виконання Угоди про асоціацію з ЄС (АУДІО)

середа, 24 жовтня 2018
З циклу програм «Європейський монітор» в ефірі Радіо Трек

Фото 24 канал

Для України ядерна енергетика – стратегічний напрямок енергозабезпечення країни. За потужностями Україна посідає восьме місце у світі та п'яте в Європі. На чотирьох АЕС виробляють понад половину загального обсягу електроенергії.

Рівненська АЕС

Дві з АЕС розташовані у безпосередній близькості до Рівненської області. Тобто Рівненська АЕС знаходиться у місті Вараш, а чотири райони Рівненської області входять до 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС.

Питання безпеки на атомних електростанціях надважливе для мешканців Рівненської області. І виглядає, що з цим у нас все гаразд.  Це засвідчують показники за Міжнародною шкалою INES і результати постійних інспекцій місій Міжнародного агентства з атомної енергії МАГАТЕ та партнерських перевірок Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують АЕС.

Хмельницька АЕС

Втім експерти застерігають – чимало нюансів виникає у питаннях транспортування ядерного палива та відпрацьованого палива.

Головним чином у розрізі Угоди з ЄС Україна має адаптувати свою енергосистему до роботи на новому енергетичному ринку. Його метою є  запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії, вільний вибір контрагентів та забезпечення права споживача вільно обирати постачальника електричної енергії. Тобто кожен з мешканців області в перспективі має вирішувати у якої енергокомпанії купувати електроенергію для власних потреб.  

Про енергоринок, ядерну безпеку і ризики для населення через нарощення потужностей АЕС поблизу Рівного в ефірі Радіо Трек ми говорили з керівником ГО «Екоклуб» - Андрієм Мартинюком.

Андрій Мартинюк ГО "Екоклуб"

Прослухати цей ефір можна тут:

Ця публікація підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою".

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Радіо Трек і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Наші новини у Telegram 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено пенсійне посвідчення

    Знайдено пенсійне посвідчення на ПІБ Андреєва О. С.
  • У Рівному шукають власників свідоцтва про шлюб і техпаспорта

    У Рівному у кав’ярні за адресою Кавказька, 2 відвідувачі залишили документи....
  • Зник Папуга

    Сьогодні в районі села Біла Криниця зник ручний папуга сірого кольору з червоним хвостом,...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного