![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
З циклу програм «Європейський монітор» в ефірі Радіо Трек
Для України ядерна енергетика – стратегічний напрямок енергозабезпечення країни. За потужностями Україна посідає восьме місце у світі та п'яте в Європі. На чотирьох АЕС виробляють понад половину загального обсягу електроенергії.
Дві з АЕС розташовані у безпосередній близькості до Рівненської області. Тобто Рівненська АЕС знаходиться у місті Вараш, а чотири райони Рівненської області входять до 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС.
Питання безпеки на атомних електростанціях надважливе для мешканців Рівненської області. І виглядає, що з цим у нас все гаразд. Це засвідчують показники за Міжнародною шкалою INES і результати постійних інспекцій місій Міжнародного агентства з атомної енергії МАГАТЕ та партнерських перевірок Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують АЕС.
Втім експерти застерігають – чимало нюансів виникає у питаннях транспортування ядерного палива та відпрацьованого палива.
Головним чином у розрізі Угоди з ЄС Україна має адаптувати свою енергосистему до роботи на новому енергетичному ринку. Його метою є запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії, вільний вибір контрагентів та забезпечення права споживача вільно обирати постачальника електричної енергії. Тобто кожен з мешканців області в перспективі має вирішувати у якої енергокомпанії купувати електроенергію для власних потреб.
Про енергоринок, ядерну безпеку і ризики для населення через нарощення потужностей АЕС поблизу Рівного в ефірі Радіо Трек ми говорили з керівником ГО «Екоклуб» - Андрієм Мартинюком.
Прослухати цей ефір можна тут:
Ця публікація підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою".
Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Радіо Трек і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.
Наші новини у Telegram
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Четвертий енергоблок РАЕС підключили після ремонту
Чи станемо ми жити довше, завдяки Асоціації з ЄС (ФОТО/АУДІО)
Асоціація з ЄС: методи збереження психічного здоров'я на Рівненщині треба осучаснити
Асоціація з ЄС та громадське здоров’я – чи є зміни на Рівненщині?
Чи потрібні Рівненщині гідроелектростанції на ріці Случ? (ФОТО/АУДІО)
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК