Асоціація з ЄС та громадське здоров’я – чи є зміни на Рівненщині?
Деякі європейські практики в нас уже працюють
В ефірі Радіо Трек триває цикл програм «Європейський монітор». Виходять вони за сприяння Європейського Союзу в рамках ширшого всеукраїнського проекту, покликаного висвітлювати як в Україні втілюються стандарти ЄС.
Серед положень Угоди про асоціацію з ЄС, яку Україна зобов’язалася виконати, 17 нормативно-правових актів стосуються сфери охорони здоров’я.
Розділ Громадське здоров’я включає у себе вісім напрямків:
- тютюн
- тканини
- клітини та органи
- інфекційні захворювання
- алкоголь
- кров
- запобігання травматизму та пропагування безпеки
- психічне здоров’я – наркотична залежність, ракові захворювання.
Варто зазначити, що загалом Рівненщина доволі активно просувається у реформуванні сфери охорони здоров’я та освоєнні сучасних практик. Наприклад, ми є областю, де втілюється проект Світового банку, спрямований на зменшення смертності та інвалідизації від серцево-судинних захворювань.
Нині уже екватор проекту.
У Рівному уже запрацював серцево-судинний центр. На черзі – Сарни.
Також Рівненщина чи не одна з перших областей України, де створили Центр громадського здоров’я.
А це вже інша сторона медалі: не лікування, а збереження здоров’я та збільшення тривалості життя населення.
Яким чином? Через забезпечення належної просвіти, інформування та заохочення населення – до здорового способу життя, відмови від шкідливих звичок, регулярних обстежень та, зрештою, піклування про своє здоров’я.
Це чи не найточніше відображає концепцію європейської системи охорони, яка вже давно змістила фокус з лікування – на заходи, що запобігають захворюванням та зберігають здоров’я.
Офіційно заклад зареєстрували 30 липня.
Обласна комісія уже обрала керівника Центру громадського здоров’я – ним має стати екс-керівниця Центру боротьби зі СНІДом Олена Гандзюк.
Нова структура утворилася шляхом об’єднання трьох центрів: Центру медичної статистики; Обласного центру здоров’я; і Центру профілактики та боротьби зі СНІДом.
Заклад працюватиме за адресою вулиця 16 Липня, 38. І працюватиме він – без пацієнтів.
Про роботу центру громадського здоров’я та інші напрямки які нині втілюють у Рівненській області в одній з програм «Європейський монітор» ми говорили з в.о. очільника центру громадського здоров’я Оленою Ганзюк та головою правління благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрієм Лазаревичем.
Цей ефір ви можете прослухати тут.
Ця публікація підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою".
Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Радіо Трек і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.
Радіо Трек: НОВИНИ