Перерахунок пенсії по зарплаті: на що звернути увагу, щоб розмір виплат збільшили
Далеко не завжди перерахунок буде вигідним для заявника (c)
Пенсіонери, які претендують на підвищення розміру виплат, можуть звернутися до Пенсійного фонду – для цього існує спеціальна процедура. Вона нескладна, але…
Далеко не завжди перерахунок буде вигідним для заявника, попереджає пенсійний консультант Сергій Коробкін.
До прикладу, якщо пенсіонер продовжує працювати [йдеться про офіційне працевлаштування – ред.], то на певному етапі виникає бажання, аби у формулу розрахунку пенсії підставили новий – більший стаж і нову зарплату. Однак ефект може виявитися неочікуваним
Консультант радить уважно прорахувати всі можливі варіанти.
– Важливо, аби ваша зарплата не просто росла, а щоб вона була якомога вище від середньої зарплати по країні.
В такому випадку індивідуальний коефіцієнт зарплати може бути переглянуто у бік збільшення і це позитивно вплинути на підсумковий розмір пенсії, – пояснює Коробкін.
Варто також пам’ятати, що «нову» пенсію не індексують
На сьогодні індексацію проводять шляхом збільшення на певний відсоток зарплати, яка підставляється у формулу розрахунку пенсії. Проводиться така процедура раз на рік – у березні.
Однак деяких пенсіонерів індексація оминає.
До прикладу, Вашу пенсію навряд чи проіндексують на наступний рік після призначення виплати. Причина проста – це не передбачено чинним законодавством. Якщо пенсію й індексуватимуть, то не в 2022-му, а не раніше, ніж навесні 2023-го, адже в законодавстві йдеться про перерахунок виплат не раніше, як за 2 роки після призначення пенсійної виплати.
КОНТЕКСТ:
Попри всі розмови про те, що з вересня пенсії додому більше не приноситимуть і потрібно буде йти до банку, цю інформацію у Пенсійному фонді спростовують.
Українці в будь-який момент можуть дізнатися про майбутній розмір своєї пенсії. Для цього у ПФУ розробили спеціальний пенсійний калькулятор.
Також у ПФУ розповіли, як пенсіонерам уникнути відрахувань із пенсії.
Між тим, наприкінці 2020-го в уряді вирішили, що пенсіонерів, які довго не знімають виплати із карток, потрібно перевіряти.
Радіо Трек: НОВИНИ