Як не допускати відрахувань із пенсії: роз’яснення від ПФУ

За що можуть позбавити частини виплат

Пенсія. Фото ілюстративне

Щоб уникнути переплат пенсій, а внаслідок цього і зайвих відрахувань, пенсіонерам треба уважніше ставитися до своїх обов'язків і знати, що надмірно отримані кошти підлягають обов’язковому поверненню.

Про це інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду Київщини, передає OBOZREVATEL.

Однією з основних причин виникнення переплат з вини пенсіонера є несвоєчасне повідомлення органів Пенсійного фонду про працевлаштування.

Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки і підвищення, наголошують у ПФУ.

Зокрема, якщо пенсіонер влаштовується на роботу, йому не передбачений перерахунок пенсії у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, для обчислення мінімального розміру пенсії або доплати за понаднормовий страховий стаж.

Працюючі пенсіонери

Відповідно, якщо пенсіонер не повідомив про своє працевлаштування і пенсія йому була виплачена з урахуванням індексації, проведеної з вказаних підстав, з виплат примусово відрахують частину коштів.

Також непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, встановлюється надбавка в розмірі 150 грн. Однак у разі працевлаштування отримувача пенсії виплата зазначеної надбавки припиняється.

А якщо непрацюючий пенсіонер, який отримує пенсію за вислугою років, влаштовується на роботу за фахом, що дає право на призначення такого виду пенсії, то виплата йому повинна взагалі припинитися.

У Пенсійному фонді нагадують, що при призначенні (перерахунку) пенсії особі повідомляється про обов'язок в разі працевлаштування надати дані про це в органи ПФУ протягом 10 днів.

Якщо пенсіонер самостійно не повідомляє про такий факт, про нього все одно стане відомо, оскільки в Україні систематично здійснюється звірка даних із держреєстрами загальнообов'язкового державного соцстрахування.

Нагадаємо, що раніше в Україні знайшли спосіб зрівняти пенсії чоловіків і жінок, який зазвичай різниться приблизно у 1,5 раза.

Радіо ТРЕК у Тelegram. Viber: 063-73-4-106-4

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень