Ляшко пояснив, у чому логіка вибіркової заборони на продаж товарів (5 ФОТО)

Виявляється, вона є. Принаймні про щось таке заявляють як головний санітарний лікар країни, так і міністр охорони здоров’я

Праворуч на фото - Віктор Ляшко, ліворуч - заборона на продаж презервативів, батарейок і т.д. -- в дії

Відучора в Україні набрав чинності так званий «карантин зимових канікул». Інакше кажучи – локдаун.

З 8 січня по всій країні заборонили продаж низки непродовольчих товарів, серед яких, до прикладу, звичайні лампочки і батарейки, колготки і шкарпетки, дитячі іграшки, посуд, канцелярські вироби та навіть... презервативи.

[media=212580][media=212578]

Де шукати логіки, пояснив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санлікар Віктор Ляшко.

Каже, головною метою жорсткіших карантинних обмежень є зменшення мобільності людей та, як наслідок, запобігання інфікуванню коронавірусною хворобою:

До попередніх карантинних обмежень, які застосовував Уряд, у представників бізнесу виникали запитання. Наприклад, чому ті ж іграшки дозволялись до продажу в супермаркетах, які торгують в основному харчовими продуктами, а в спеціалізованих іграшкових магазинах не дозволялись. Такі ж питання були й до одягу, взуття, посуду тощо, – цитує Ляшка пресслужба уряду.

Мовляв, це предмети далеко не першої необхідності, проте їх наявність у супермаркетах призводила до того, що люди їхали до певного маркету виключно за іграшкою, одягом, взуттям чи посудом, а не продуктами харчування.

Фото - район.Ковель

Минулого разу це призводило до «збільшення мобільності» громадян і «порушення принципу карантинних обмежень та конкурентних умов між різними формами торгівлі», наголосив головний санітарний лікар України.  

При цьому, якщо продавати ці ж самі товари у кіосках, а не в магазинах чи супермаркетах (тобто, без приймання відвідувачів на торговельних площах), то за логікою МОЗу, це «конкурентних умов між різними формами торгівлі» не порушуватиме. Бо, як зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов:

Постанова не передбачає припинення такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати і кавою, і цигарками, і батарейками.

А от відсутність супутніх товарів у продуктових магазинах, на його думку, значно зменшить кількість відвідувачів, які приїжджають саме за побутовими товарами, а не за продуктами харчування.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Знайдено карту поляка на прізвище Petrychenko

[media=238993] В районі Боярки у Рівному знайдено карту поляка, на ім'я Petryczenko Andrzej (Petrychenko Andrii) 2003 р.н.

Більше оголошень