Ховати покійника в пакеті і в герметичній труні немає сенсу. Мертві не заражають коронавірусом, — рівненський лікар

Тоді навіщо такі правила?

Може, ви пам'ятаєте, як напровесні люди в скафандрах кропили зупинки, під‘їзди та інші місця, які й так були майже безлюдними. По місту їздили автомобілі, а по селах тракторці, що поливали дорогу якоюсь водою… чоловіка, який вирішив через Дніпро потрапити в парк, ловили з десяток поліцейських, а дітей, що гралися на вулиці, проганяли звідти чи то співчутливі, чи то налякані сусіди, - пише лікар-анестезіолог Павло Сільковський.

І  був приємно вражений, коли уповноважені на те люди публічно визнали безглуздість таких заходів, тож їх більше не проводять.

Однак лікар констатує, що, на превеликий жаль, досі існують абсолютно нелогічні, ненаукові заборони і обмеження, які створюють людям проблеми, додаткову тривогу і моральні страждання. Зокрема - поховання людей, які померли від або з коронавірусом.

Відповідні правила передбачають, що небіжчика ховають в герметично запакованому пакеті, в закритій труні, і на похованні має бути дуже обмежена кількість людей. При тому, що немає наукових даних, що мертве тіло є джерелом поширення вірусу, - пише лікар.

Основним є повітряно-краплинний шлях передачі інфекції - через краплі, які вилітають з рота чи носа хворого при кашлі, чханні, голосній розмові.

Покійники не кашляють, не чхають, не кричать і не співають. Вони не є джерелом поширення вірусу. І вони мають право бути похованими по-людськи, - вважає Павло Сільковський.

Адже живій людині, яка потенційно може виділяти вірус, достатньо носити маску і тримати дистанцію. Тримати дистанцію з покійником не є проблемою в жодному випадку.

Лікар вважає, що коли мати особливі правила і щодо померлих та похорону, то достатньо було б передбачити цим правилами, щоб на небіжчика також одягали маску, яка прикривала б його обличчя. Щоб уже як всім, то всім.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

Більше оголошень