Діти, батьки і COVID-19: дорослим загрожує кримінальна відповідальність за нехтування правилами самоізоляції

Хворих дітей у школу приймати і відправляти не можна

Батькам школярів може загрожувати кримінальна відповідальність за недотримання правил самоізоляції через коронавірус. Не можна відправляти на навчання свою дитину з кашлем, або ж коли хворі у сім’ї дорослі.

Хоча й директори шкіл несуть таку ж відповідальність у разі допуску до перебування в садку чи школі хворої дитини. Про це нагадав начальник київської Держпродспоживслужби Олег Рубан в інтерв'ю ZN.ua.

Це вже кримінальна відповідальність директора школи, якщо дитина із кашлем і проявами гострих респіраторних захворювань залишається в колективі.

 

За правилами, її відправляють в ізолятор, а медпрацівник повідомляє батькам про це.

І, якщо батьки говорять, що дитина здорова і відмовляються ізолювати її, директор школи має повне право повідомити в правоохоронні органи, – пояснив Рубан.

За його словами, сьогодні педагоги скаржаться на те, що далеко не всі батьки відповідально ставляться до дотримання карантину.

Він розповів про інцидент в одній із київських шкіл, коли тато-адвокат привіз дитину на уроки, хоча тоді його клас пішов на самоізоляцію. Чоловік апелював до Конституції, заявляючи: згідно з нею, в Україні всім гарантовано право на освіту, тому вчителі повинні прийняти його дитину. Педагоги поступилися й так і зробили.

Такі речі «хронічні».

 

Нехай тато почитає ст. 49 Конституції. Вона говорить про завдання санітарно-гігієнічного благополуччя України.

 

Це умова безпеки країни, і це вже навіть трохи вище за рангом, ніж навчання», – зазначив Рубан.

Він підкреслив, що такі випадки будуть зафіксовані офіційно, а інформація про людей, які не забезпечили самоізоляцію, передаватиметься в правоохоронні органи.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень