2 000 учасників із шести країн світу зберуться на унікальний скаутський джемборі поблизу Рівного

Уже цього літа

Наприкінці серпня на Рівненщині відбудеться унікальний скаутський фестиваль. Близько 2 000 пластунів із шести країн світу зберуться у Хотині (Рівненський район, Шпанівська ОТГ) на кількаденний скаутський джемборі.

Захід присвячений ювілею відновлення діяльності пласту в Україні після довготривалих гонінь радянською владою. Такий фестиваль – це справжній виклик для організаторів, розповідає комендант пластового джемборі «Рівно 30. Рівне» Юрій Шадий:

Цього року випадає пластовій організації такий добрий ювілей – це 30-річчя відновлення пласту в Україні. І з нагоди цієї події відбудеться велике святкування. Всеукраїнська організація провела конкурс серед місцевих осередків, де саме воно буде проводитися і от виграла саме наша команда. 

 

Для нас це дуже великий виклик і дуже велика честь приймати такий захід. Тому що організувати чотириденне таборування 1,5 - 2 тисяч учасників – це рівень дуже розвинених країн світу. В Україні таких масштабних заходів, окрім комерційних музичних фестивалів, фактично не проводять.

На фото - голова окружної пластової ради Рівненської округи пласту Юрій Шадий

В організації заходу пластунам зголосилися допомогти обласна адміністрація та міська рада, а також керівництво Шпанівської тергромади. Крім цього, долучився до підготовки джемборі і народний депутат України Юрій Вознюк.

Юрій Вознюк у Верховній Раді

Він взяв патронат над господарською службою, яка повинна повністю забезпечити захід матеріально.

На фестиваль запрошують пластунів від 11-ти років, юнацтво, молодь та навіть скаутів старшого віку. Останні, зокрема, прибудуть з-за кордону – із країн, де є українська діаспора.

Зустріч з пластунами під час візиту прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на Рівненщину. Юрій Вознюк на фото в центрі. Найвищий

Ідея ювілейного «зльоту» скаутів - «Ноєвий ковчег». Він символізує відродження пластового руху після радянської окупації у 1944-му році.

Координатор проекту також зазначив, що цей фестиваль потрібно розглядати і з точки зору туристичної привабливості краю:

У Хотині є веломаршрути, «Медове коло», «Поліська січ». Ми запланували провести екскурсії і загалом Рівненщиною. У нас буде і сплав, і льотна ділянка – мають приїхати парапланеристи. Буде близько 10-12 потужних активітетів, аби молодь була постійно зайнята. Також виступатиме Юрій Журавель.

Фестиваль розпочнеться 20 серпня і триватиме до 23-го включно. Саме у цей день скаутське джемборі завершать потужним флешмобом, який присвятять до Дня державного прапора.  

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень