Вчені назвали найнебезпечніший для мозку вид спорту

Не всі активності однаково добре допомагають залишатися здоровим

У Великій Британії провели дослідження Caerphilly Heart Disease Study. Науковці з університету Кардіффа з'ясували, що високий ризик для нормальної роботи нервової системи створює аматорський бокс.

Зауважимо, що про професійний бокс та його ризики уже давно говорить медицина.

Професійні й титуловані боксери у ринзі та на тренуваннях постійно отримують струс мозку.

 

За 5-10 років професійної кар’єри спортсмени мають чимало негативних наслідків. Йдеться про зростання ризиків нейродегенеративних захворювань.

Проте, як з’ясувалося, небезпечний і аматорський бокс. У досліджені брали участь 2500 чоловіків у віці 45-59 років. Деякі з них регулярно займаються боксом. Дослідження тривало 35 років, і його учасники проходили медогляд кожні 5 років.

У підсумку 30% боксерів-аматорів з віком мали порушення когнітивних функцій – уваги, пам’яті, мови та сприйняття.

Натомість у чоловіків, які не займалися таким спортом, подібні проблеми виявляли рідше, тільки у 20%.

Також у боксерів раніше проявилася деменція. Старече недоумство у такої категорії осіб виявляли на 5 років раніше, ніж в інших учасників дослідження.

Науковці однозначно будуть продовжувати дослідження й надалі. На переконання професора Елвуда, це може покращити здоров’я майбутніх поколінь.

Дуже багато людей як мінімум у дитинстві займаються різними єдиноборствами. І навіть цього може вистачити, щоб збільшити ризик проблем до похилого віку, - каже професор Елвуд.

 

Джерело GSMinfo

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень