У Рівному згадували, як виселяли поляків
З цього приводу зібрали круглий стіл
В обласному краєзнавчому музеї розказали про «Польське військове осадництво на Волині в 21–40-х роках минулого століття». Круглий стіл провели за участю місцевих краєзнавців та представників Генерального консульства Республіки Польща. Доповідачі поділились сучасними дослідженнями теми осадництва, аби визначити правдиве висвітлення міжвоєнних «складних подій» і посприяти подальшому взаєморозумінню двох народів. Говорить віце-консул Польщі у Луцьку, Марек Запур:
– Мені здається, що зараз дуже хороший час, щоб розмовляти. Ми ж сусіди, братські народи. Нам потрібно нашу історію переробляти, робити зрозумілішою. З двох сторін є багато міфів, багато недорозумінь і не завжди це працює так, як треба.
Зазначимо, що польське військове осадництво – це поселення військових поляків на теренах Волині в міжвоєнний період 20-го століття. З 10-го лютого 1940-го року більшість осадників була репресована НКВС, депортована та виселена на Сибір. Самі поселення були наслідком земельних реформ польської влади. Раніше ця акція негативно висвітлювалася в радянській історичній науці. Між тим осадництво, хоча і досі має неоднозначну оцінку, зіграло певну роль в економічному та культурному розвитку волинського краю.
Радіо Трек: НОВИНИ