У Рівному згадували, як виселяли поляків

З цього приводу зібрали круглий стіл

В обласному краєзнавчому музеї розказали про «Польське військове осадництво на Волині в 21–40-х роках минулого століття». Круглий стіл провели за участю місцевих краєзнавців та представників Генерального консульства Республіки Польща. Доповідачі поділились сучасними дослідженнями теми осадництва, аби визначити правдиве висвітлення міжвоєнних «складних подій» і посприяти подальшому взаєморозумінню двох народів. Говорить віце-консул Польщі у Луцьку, Марек Запур:

– Мені здається, що зараз дуже хороший час, щоб розмовляти. Ми ж сусіди, братські народи. Нам потрібно нашу історію переробляти, робити зрозумілішою. З двох сторін є багато міфів, багато недорозумінь і не завжди це працює так, як треба.

Зазначимо, що польське військове осадництво – це поселення військових поляків на теренах Волині в міжвоєнний період 20-го століття. З 10-го лютого 1940-го року більшість осадників була репресована НКВС, депортована та виселена на Сибір. Самі поселення були наслідком земельних реформ польської влади. Раніше ця акція негативно висвітлювалася в радянській історичній науці. Між тим осадництво, хоча і досі має неоднозначну оцінку, зіграло певну роль в економічному та культурному розвитку волинського краю.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень