![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Тут теж остерігаються коронавірусу
Тернополянка Валентина Ткач навчалалася у Сарненському педагогічному коледжі на Рівненщині, а нині працює вчителем української школи у Лісабоні в Португалії. Також вона допомагає по господарству двом тутешнім родинам.
Про те, що відбувається із запровадженням карантину у Лісабоні, розповіла ексклюзивно Радіо Трек:
- Тут теж спостерігається паніка. Люди скупили продукти, туалетний папір, носові хустинки. Через карантин скоротили режими роботи продуктових магазинів: якщо раніше вони працювали з 8 год ранку до 22-23, то нині з 10 до 19 години. У магазин одночасно запускають не більше 30 людей, решта - на вулиці чекають: стоять у черзі на відстані 1 метра одне від одного. В аптеки запускають по номерах черги ( раніше чекали у приміщенні аптеки, щоб підійти до стійки фармацевта).
- Чи зросли у Португалії ціни у зв'язку з великим попитом на товари?
- Я зростання цін не помітила. Хіба, може, не у всіх районах Лісабона була, щоб могти реально якесь підвищення побачити. Але у магазинах нині - теж порожні полиці. Ми з чоловіком теж запаслися макаронами, рисом, тушонкою, туалетним папером. Масок теж нема в аптеках. Але колия купувала для бабусі, якій допомагаю по господарству, то в аптеці перевірили наявність пільги по її ідентифікаційному номеру і дві маски одноразовівидали. Чи є в аптеці марля для пошиття масок - я не питала. Тому не знаю.
-А люди в масках ходять?
- Минулого тижня було ще небагато таких людей на вулицях, а нині ходять масово. Закриті вже кафе (а тут майже всі обідають, зазвичай, по кафе). Закрилися вже всі школи. В маршрутках для запуску пасажирів двері біля водіїв не відчиняють, лише задні.
- Чи сидять люди вдома через карантин?
- Минулого тижня на вулиці була температура на вулиці +26, то ніхто вдома не сидів. Всі були на пляжі, особливо студенти, яким оголосили карантин. Нині ж стало холодніше, то людей стало на вулицях менше. Але вечорами, як і в Італії, люди виходять на балкони і співають, щоб підтримати медиків.
- А як зараз з роботою?
- В українській школі зараз карантин, тоум на роботу сюди не ходжу. Щодо людей, яким допомагаю по господарству, то одна родина попросила два тижні не приходити, бо у них мала дитина і вони остерігаються інфекції, адже я добираюся до них громадським транспортом. А бабуся, якій готую їсти, допомагаю по дому, поки роботу не скасовувала.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
«Регіна» програла, а чемпіонат – скасовують
Водії вже не хочуть їздити: через карантин у Рівному та області скасовують частину маршруток
На ринку в центрі Рівного – шалений ажіотаж (ВІДЕО)
Лікарі перейдуть на обмежений режим роботи у Рівному
Молодика, який нещодавно повернувся з Польщі, медики залишили під спостереженням у Сарнах
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК