У «рибному пологовому відділенні» Хмельницької АЕС готуються до нового сезону

Зариблення водойми-охолоджувача

Весняний період для працівників інкубаційного цеху гідротехнічного підрозділу ХАЕС - початок зародження майбутніх товстолобів, амурів та інших видів риб. Тож між собою працівники дільниці біомеліорації називають цех «рибним пологовим відділенням».

У цей період працівники підрозділу відбирають гіпофіз у статево зрілих особин ляща, який висушують для тривалого зберігання, а потім у потрібний час готують суспензію препарату для ін’єкції рибам.

Наявність риби у водоймі ХАЕС – технологічна необхідність. Вода для охолодження теплообмінного обладнання має відповідати визначеним хімічним та фізичним характеристикам, а її оптимальний стан здатні підтримувати поряд з іншими чинниками природні біомеліоратори: білий амур, товстолоб, короп тощо. Уся риба водосховища працює на підвищення якості води й безпеки  енергоблоків.

У водоймі-охолоджувачі мешкають товстолоби та амури, це рослиноїдні породи, вони не відкладають ікру.

 Це завезені в Україну риби, яким не підходять наші умови, тому ми їх штучно відтворюємо. В інкубаційному цеху відбувається штучне запліднення риби й отримується личинка, яка певний час утримується в інкубаційних апаратах, а потім заселяється в ставки, де вирощується до осені, - розповіла начальник дільниці біомеліорації ХАЕС Світлани Авєріної.

Зариблення водойми відбувається восени. Наразі ХАЕС готує спеціальні ставки, в яких певний час перебуватиме мальок штучно відтворених порід риб.

За матеріалами ХАЕС

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень