У «рибному пологовому відділенні» Хмельницької АЕС готуються до нового сезону
Зариблення водойми-охолоджувача
Весняний період для працівників інкубаційного цеху гідротехнічного підрозділу ХАЕС - початок зародження майбутніх товстолобів, амурів та інших видів риб. Тож між собою працівники дільниці біомеліорації називають цех «рибним пологовим відділенням».
У цей період працівники підрозділу відбирають гіпофіз у статево зрілих особин ляща, який висушують для тривалого зберігання, а потім у потрібний час готують суспензію препарату для ін’єкції рибам.
Наявність риби у водоймі ХАЕС – технологічна необхідність. Вода для охолодження теплообмінного обладнання має відповідати визначеним хімічним та фізичним характеристикам, а її оптимальний стан здатні підтримувати поряд з іншими чинниками природні біомеліоратори: білий амур, товстолоб, короп тощо. Уся риба водосховища працює на підвищення якості води й безпеки енергоблоків.
У водоймі-охолоджувачі мешкають товстолоби та амури, це рослиноїдні породи, вони не відкладають ікру.
Це завезені в Україну риби, яким не підходять наші умови, тому ми їх штучно відтворюємо. В інкубаційному цеху відбувається штучне запліднення риби й отримується личинка, яка певний час утримується в інкубаційних апаратах, а потім заселяється в ставки, де вирощується до осені, - розповіла начальник дільниці біомеліорації ХАЕС Світлани Авєріної.
Зариблення водойми відбувається восени. Наразі ХАЕС готує спеціальні ставки, в яких певний час перебуватиме мальок штучно відтворених порід риб.
За матеріалами ХАЕС
Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ