Соцдопомога замість пенсії: скільки платять пенсіонерам, яким не вистачає стажу?

І які документи знадобляться

Українці, які не накопичили достатньо стажу для пенсії, мають повне право на соціальну пенсію за віком. Такі виплати можна оформити після досягнення 65 років.

Щороку в Україні підвищуються вимоги до пенсійного віку. Цьогоріч, наприклад, для виходу на заслужений відпочинок у 60 років потрібно опрацювати офіційно 29 років. Для тих, хто не має достатньої кількості стажу передбачено соціальну допомогу.

Який розмір тимчасової соціальної допомоги

Особам, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію,

виплачується державна грошова допомога у розмірі, що становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не більш як 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

 

Який максимальний розмір тимчасової грошової допомоги

Максимальний розмір тимчасової державної грошової допомоги для пенсіонерів без повного страхового стажу для виходу на пенсію за віком наразі становить 2027 грн.

З 1 грудня у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму максимальний рівень допомоги становитиме вже 2093 грн.

Які документи потрібні для призначення соцдопомоги?

Для призначення тимчасової державної допомоги людина має звернутися до органів соцзахисту населення за місцем прописки чи фактичного проживання і надати такі документи:

  • заява з пред’явленням документа, що засвідчує особу пенсіонера та його місце проживання;
  • індивідуальний податковий номер;
  • довідку про наявний страховий стаж (видається в органах ПФУ);
  • декларацію про доходи та майно за останні 6 календарних місяців або 2 квартали, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги;
  • копію рішення про встановлення опіки (при визнанні особи недієздатною);
  • копію посвідчення біженця або тимчасового виду на постійне проживання (для переселенців);
  • довідку про склад сім’ї, видану уповноваженим органом за місцем проживання, у тому числі органом місцевого самоврядування.

Якщо соціальна пенсія оформляється не за адресою прописки, то потрібно надати ще й довідку про неотримання такої допомоги в Управлінні праці та соцзахисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Джерело: На пенсії

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Більше оголошень