Кому ще мають перерахувати пенсію: повний список

Виплати планують збільшити ще неодноразово до кінця року

З 1 липня та з 1 грудня в Україні проведуть перерахунок пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб:

  • з 1 липня – до 2027 грн,
  • з 1 грудня 2022 року – до 2093 грн.

Відповідно, зростуть і розміри мінімальної та максимальної пенсій, а також складові пенсійної виплати, які обчислюються з розміру ПМ.

З 1 жовтня – у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 грн, зросте розмір мінімальної пенсії за віком у непрацюючих осіб, які досягли віку 65 років і більше та мають необхідний страховий стаж (чоловіки не менше 35 років, жінки – не менше 30 років).

Також з 1 жовтня особам віком від 70 до 75 років буде встановлено щомісячну компенсаційну виплату в розмірі 300 грн (у межах пенсійної виплати розміром до 10340,35 грн).

Якщо особа досягне віку 70 років після 1 жовтня, то така вікова виплата їй буде встановлена з дати досягнення 70-річного віку.

При цьому, в осіб віком від 70 років, пенсія яким призначена відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та які мають стаж чоловіки – 35 років, жінки – 30 років, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлять на рівні 3000 грн.

 

Якщо у зазначених осіб страховий стаж становить менше ніж 35 років у чоловіків і менше ніж 30 років у жінок, мінімальний розмір пенсійної виплати визначатимуть пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з розміру 3000 грн.

З 1 грудня особам віком до 70 років, страховий стаж яких становить не менш як 35 років у чоловіків і не менш як 30 років у жінок, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і не працюють, мінімальна пенсійна виплата буде встановлена на рівні 2500 грн.

Особам, страховий стаж яких становить менше, ніж 35 років – у чоловіків і менше, ніж 30 років – у жінок, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлять пропорційно наявному страховому стажу виходячи з розміру 2500 грн.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень