Податкова амністія: чи змусять українців звітувати звідки квартира, машина, гроші, діаманти

«Амністія – це не ревізія вашого майна» (с)

З 1 вересня стартувала податкова амністія, аби вивести гроші українців з тіні.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив чи варто українцям боятися за свої статки.

Зокрема, Данило Гетманцев розповів таке:

- Жодних надповноважень ні в податкової, ні в інших служб контролю не з'явиться. Громадяни не повинні, а мають право скористатися інструментом податкової амністії. Навіть у назві закону зазначено – добровільно. Амністія – це не ревізія вашого майна. Це привід для кожної людини сісти і звести свій фінансовий баланс. Це можливість отримати документ про легальність походження своїх коштів.

Немає й ніколи не буде права у держави запитати у вас, звідки майно – квартира, машина, дача, гроші, діаманти. Тим, що ви маєте зараз, ви вільно розпоряджаєтеся. Ніхто вас не обмежує.

Однак у разі, якщо ви захочете в майбутньому витратити ваш «чорний» капітал на придбання коштовних речей, такі запитання до вас, звісно, виникнуть.

Окрім того, ваші гроші, із яких сплачено податки, і так «білі». Не підлягають амністії. Якщо людина раніше вказувала гроші в декларації або отримувала доходи від податкових агентів зі сплатою податків, вона вже має «білі» кошти.

Кожному громадянину України ми автоматично амністуємо 400 тис. грн без подання декларацій. У вас може бути, окрім ваших «білих» доходів, ще до 400 тисяч гривень заощаджень, адже ви вже отримували зарплату. Окрім цього, автоматично амністуємо одну квартиру до 120 м², будинок до 240 м², земельну ділянку в межах норм безоплатної приватизації на кожну людину.

Хто може скористатися амністією?

– Амністія – для фізичних осіб. Податковий резидент України – це зокрема іноземець із постійною посвідкою на проживання  або громадянин, який був податковим резидентом на момент одержання доходу в Україні. Наприклад, лікар працював і жив в Україні, а потім поїхав працювати лікарем у Чехію. За все життя зібрав $50 тис. Він може скористатися амністією. І ці амністовані гроші будуть доведено мати легальність походження, визнану в усьому світі, — розповів Данило Гетманцев.

Більше про це читайте на сайті «ГОРДОН»

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень