По 2500 грн на людину: хто зараз може «подаватися» на допомогу від Червоного Хреста

Які правила її отримання і які категорії громадян вважаються пріоритетними

Ще 22 квітня Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) та Мінсоцполітики підписали меморандум про взаєморозуміння. Метою цієї угоди було надання фінансової підтримки незахищеним особам, що постраждали від війни в Україні.

На офіційному сайті МКЧХ вказано, що Комітет сформує бюджет до 1,9 млрд грн, а ТЧХУ – до 500 млн грн для надання фінансової допомоги переміщеним та соціально незахищеним українцям.

 

Хто зможе отримати виплати

Допомогу можуть отримати всі ВПО, які змушені були залишити свої домівки через повномасштабну війну Росії проти України.

– Виплати здійснюватимуться на підставі наявних відомостей інформаційної бази ВПО. Тобто для отримання виплат не потрібно буде подавати жодних заяв. Розраховуємо, що виплати отримають майже мільйон людей. Перевага надаватиметься ВПО з окупованих територій і зон бойових дій, – повідомив прем’єр Денис Шмигаль.

Як отримати допомогу від Червоного Хреста ВПО

Місія Червоного Хреста спільно з Мінсоцполітики сама визначатиме, кому надавати допомогу, на підставі відомостей із Єдиної інформаційної бази ВПО та інформаційної платформи єДопомога.

Зазначається, що поки що термін надання допомоги – 1 місяць, але може бути збільшений за наявності необхідного фінансування. При цьому, можуть переглядатись критерії надання допомоги з огляду на потреби.

Пріоритетними будуть такі категорії:

  • особи з інвалідністю;
  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї, які мають на утриманні та вихованні дитину-сироту;
  • родини, які виховують дитину з інвалідністю.

Важливо! Для отримання виплат не потрібно подавати жодних заяв. Вони будуть здійснюватися на основі наявних відомостей інформаційної бази ВПО. Допомога виплачується незалежно від отримання інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання ВПО (2000 грн на дорослого і 3000 грн на місяць - на дитину або людину з інвалідністю).

Читайте також: 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

Більше оголошень