Оцінка школярів в умовах воєнного стану: як це буде – роз’яснення МОН
Які бали мають враховувати і кому дозволяється проставляти «зарах.»/«незарах.»
Міносвіти надало роз'яснення щодо підсумкового оцінювання школярів наприкінці 2021/22 н.р. Йдеться про проведення школами семестрового та річного оцінювання учнів.
Оцінки за ІІ семестр
Семестрове оцінювання за ІІ семестр, в залежності від ситуації, може здійснюватися за результатами тематичного оцінювання, поточного оцінювання або підсумкового оцінювання за ІІ семестр, що може проводитися, у т.ч., у вигляді письмової контрольної роботи, онлайн тестування, діагностичної роботи, усної співбесіди тощо.
Окрім того, МОН пропонує враховувати результати навчання школярів з відповідних предметів (музика, фізична культура та ін.) у закладах позашкільної освіти.
При здійсненні оцінювання за ІІ семестр учителям рекомендують зараховувати всі оцінки, які отримав учень упродовж цього семестру незалежно від місця навчання.
Це може бути будь-який заклад загальної середньої освіти, зокрема й приватні заклади освіти, в Україні чи за її межами.
Школи, у яких учні навчалися тимчасово, можуть видавати їм інформаційні довідки про період навчання із зазначенням переліку предметів, окремих тем і результатів оцінювання.
В окремих випадках (відсутність результатів оцінювання з об’єктивних причин) оцінювання за ІІ семестр учнів 5-8 та 10 класів може здійснюватись не за 12-бальною шкалою, а «зараховано»/«не зараховано».
Річне оцінювання
Річне оцінювання школярів рекомендовано здійснювати на підставі семестрових або скоригованих семестрових оцінок.
Річна оцінка не обов’язково має бути середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри.
Під час виставлення річної оцінки мають враховуватися динаміка особистих результатів навчання учня з предмета та сформованість уміння застосовувати набуті знання.
У 1-4 класах підсумкова оцінка за рік визначатиметься з урахуванням динаміки досягнення того чи іншого результату та спостережень вчителя за учнями.
За відсутності в учнів з числа тимчасово переміщених осіб та з тимчасово окупованих територій задокументованих результатів оцінювання за І семестр річне оцінювання може здійснюватись за результатами ІІ семестру.
А за відсутності в учнів результатів підсумкового оцінювання за ІІ семестр річне оцінювання може здійснюватись за результатами І семестру з урахуванням поточного оцінювання в ІІ семестрі.
Окрім того, для проведення семестрового та річного оцінювання здобувач освіти може надати інформацію з електронного журналу та щоденника, у т.ч. електронного, за попереднім місцем навчання.
У разі відсутності результатів річного оцінювання після завершення навчання за освітньою програмою закладу освіти учень матиме право до початку нового навчального року пройти річне оцінювання.
Джерело: osvita.ua
Радіо Трек: НОВИНИ