Обмежена придатність під час війни: що це значить для призовника?

Де і як вони можуть проходити службу під час воєнного стану

Проходження медкомісії є обов’язковою умовою для усіх військовозобов’язаних. Саме медична комісія вирішує, чи придатна людина до служби в армії.

Придатність під час мобілізації

Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК (військово-лікарська комісія) виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

  • придатний до військової служби;
  • тимчасово непридатний до військової служби (з указанням дати повторного огляду);
  • обмежено придатний до військової служби.

Що означає обмежено придатний?

Обмежена придатність у воєнний стан – це непридатність до служби у мирний час і це зовсім не значить, що військовозобов’язаний має відстрочку від служби в армії.

Особи з обмеженою придатністю можуть служити в умовах воєнного стану, тому їх можуть мобілізувати.

У мирний час є досить широкий перелік хвороб, які роблять людину непридатною до служби. Проте в умовах воєнного стану цей список значно звужується.

Особи, що визнані обмежено придатними до військової служби, не можуть служити, зокрема, у десантних військах, плавскладі, морській піхоті і в спецспорудах.

Водночас вони придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах тощо.

Тобто вас не можуть направити в бойову частину на передову, але можуть мобілізувати і залишити, наприклад, проходити службу при військкоматі.

Саме під час проходження медичної комісії вказується, які види служби та воєнні роботи протипоказані людині з обмеженою придатністю. Це залежить і від фізичного стану здоров’я, і від військової спеціальності, займаної посади, віку та роботи військовозобов’язаного.

Отже, якщо почнеться 4-та хвиля мобілізації, вас направлять на медкомісію (ВЛК), де повинні будуть видати копію постанови, з переліком тих робіт і видів служби, які вам протипоказані за станом здоров’я.

До речі, раніше ми розповідали, що саме перевіряють при медогляді призовника.

А ще - які зараз вимоги до бійців різних родів військ.

Джерело: Факти ICTV

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень