Обмежена придатність під час війни: що це значить для призовника?

Де і як вони можуть проходити службу під час воєнного стану

Проходження медкомісії є обов’язковою умовою для усіх військовозобов’язаних. Саме медична комісія вирішує, чи придатна людина до служби в армії.

Придатність під час мобілізації

Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК (військово-лікарська комісія) виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

  • придатний до військової служби;
  • тимчасово непридатний до військової служби (з указанням дати повторного огляду);
  • обмежено придатний до військової служби.

Що означає обмежено придатний?

Обмежена придатність у воєнний стан – це непридатність до служби у мирний час і це зовсім не значить, що військовозобов’язаний має відстрочку від служби в армії.

Особи з обмеженою придатністю можуть служити в умовах воєнного стану, тому їх можуть мобілізувати.

У мирний час є досить широкий перелік хвороб, які роблять людину непридатною до служби. Проте в умовах воєнного стану цей список значно звужується.

Особи, що визнані обмежено придатними до військової служби, не можуть служити, зокрема, у десантних військах, плавскладі, морській піхоті і в спецспорудах.

Водночас вони придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах тощо.

Тобто вас не можуть направити в бойову частину на передову, але можуть мобілізувати і залишити, наприклад, проходити службу при військкоматі.

Саме під час проходження медичної комісії вказується, які види служби та воєнні роботи протипоказані людині з обмеженою придатністю. Це залежить і від фізичного стану здоров’я, і від військової спеціальності, займаної посади, віку та роботи військовозобов’язаного.

Отже, якщо почнеться 4-та хвиля мобілізації, вас направлять на медкомісію (ВЛК), де повинні будуть видати копію постанови, з переліком тих робіт і видів служби, які вам протипоказані за станом здоров’я.

До речі, раніше ми розповідали, що саме перевіряють при медогляді призовника.

А ще - які зараз вимоги до бійців різних родів військ.

Джерело: Факти ICTV

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень