

Що робити, якщо призовник не згоден з рішенням комісії
Перед призовом на службу, потенційні захисники мають пройти медичну комісію – тобто військово-лікарську експертизу (ВЛЕ).
Аби здійснити цю експертизу створюються військово-лікарські комісії (ВЛК): вони проводять огляд військовозобов'язаних та визначають чи придатна особа до військової служби. У випадку тимчасової непридатності, часткової непридатності або повної непридатності, призовник отримує так званий білий білет, який є підставою для отримання відстрочки.
Порядок проведення ВЛЕ зазначено у Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України.
Зокрема, при проходженні експертизи кожен призовник оглядається:
Перед оглядом усім призовникам слід здати аналізи та провести необхідні процедури:
Після завершення огляду лікар записує в облікову картку призовника висновок про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до строкової військової служби, відповідну статті Розкладу хвороб, дату огляду та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів і скріплює особистою печаткою.
За результатами медичного огляду лікар — член призовної комісії приймає підсумкове рішення щодо придатності призовника за станом здоров’я і виносить одну з постанов:
Рішення про тимчасову непридатність приймається на термін не більше одного року.
Після завершення вказаного терміну має відбутись новий огляд для вирішення питання про придатність до військової служби.
Якщо захворювання не вилікуване — приймається остаточне рішення.
Якщо призовник не згоден з рішенням ВЛК, законодавством передбачена процедура оскарження висновку в судовому порядку, або шляхом подачі скарги до військово-лікарської комісії вищого рівня.
Сумніви щодо правильності висновку лікарів можуть бути усунені під час контрольного обстеження у військовому лікувальному закладі.
Згідно з нормативним документом, постанова військово-лікарської комісії регіонів може бути оскаржена у Центральній військово-лікарській комісії (ЦВЛК) або у судовому порядку (підпункт 2.4.10 пункту 2.4 глави 2 розділу I Положення).
Щоб оскаржити рішення ВЛК у досудовому порядку, потрібно:
Щоб оскаржити рішення комісії у судовому порядку, потрібно звернутися з позовною заявою до окружного адміністративного суду за вибором призовника. Це може бути суд за місцем його проживання, або за місцем розташування ВЛК, рішення якої оскаржується.
Варто зауважити, що судовий порядок можна використати одразу, не звертаючись до досудового порядку.
Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Радіо Трек: НОВИНИ
В Україні скоротили літні канікули. Міносвіти ухвалили рішення
«Ці регіони залишаться в окупації на роки»: мольфар засмутив пророцтвом
Навіть рідним не давайте: юрист пояснила, через що можна втратити все майно і житло
В Україні з'явилися нові 50 грн в оригінальному дизайні: як виглядає купюра (ФОТО)
З чого насправді роблять кукурудзяні палички: це знають одиниці
Навіть непридатні до служби під час війни можуть опинитись у війську
Військовий облік для жінок: які професії – перші у списку?
Військовий облік жінок: чи пускатимуть українок за кордон з 1 жовтня
Медкомісія при мобілізації: які зараз вимоги до бійців різних родів військ? (ФОТО)
Чоловікам більше не можна залишати область: свіжа заборона від Генштабу
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415