

Висновок ВЛК, між іншим, можна оскаржити
Призов на військову службу в Україні відбувається згідно з Законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Ним також визначено перелік осіб, які не підлягають призову, зокрема і ті, хто має інвалідність, або певні хвороби, визначені законом.
З повним переліком хвороб, з якими на службу в армію не беруть, можете ознайомитись тут:
Непридатний до служби: з якими хворобами до армії не беруть (ПЕРЕЛІК)
Перед призовом на службу, потенційні захисники мають пройти медичну комісію – тобто військово-лікарську експертизу (ВЛЕ). Здійснюють цю експертизу спеціальні військово-лікарські комісії (ВЛК), які проводять огляд військовозобов'язаних та визначають, чи придатна особа до військової служби.
У випадку тимчасової непридатності, часткової непридатності або повної непридатності, призовник отримує т.зв. «білий квиток», який є підставою для отримання відстрочки.
Порядок проведення ВЛЕ зазначено у Положенні про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України.
В положенні про ВЛЕ зазначено, що при огляді враховуються характер захворювання або фізичної вади, ступінь їх розвитку, функціональних порушень, а також освіта, спеціальність, фактична працездатність оглянутого та вимоги, які ставить військова служба до стану здоров’я у тому чи іншому виді ЗСУ, роді військ.
Законом встановлено, що фахівцям ВЛК належить вивчити медичні документи призовника з поліклінік та лікувальних закладів за місцем проживання та перебування на обліку:
За необхідності вони можуть призначити проведення додаткових обстежень чи досліджень.
Після завершення огляду лікар записує в облікову картку призовника висновок про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до строкової військової служби, відповідну статтю Розкладу хвороб, дату огляду та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів і скріплює особистою печаткою.
За результатами медичного огляду лікар — член призовної комісії приймає підсумкове рішення щодо придатності призовника за станом здоров’я і виносить одну з постанов:
Рішення про тимчасову непридатність приймається на термін, необхідний для повного відновлення функцій органів та систем організму, але не більше 1 року. Після завершення вказаного терміну має відбутись новий огляд для вирішення питання про придатність до військової служби. Якщо захворювання не вилікуване — приймається остаточне рішення.
Якщо призовник не погоджується з рішенням ВЛК, законодавством передбачена процедура оскарження висновку у судовому порядку, або шляхом подачі скарги до військово-лікарської комісії вищого рівня.
Сумніви щодо правильності висновку лікарів можуть бути усунені під час контрольного обстеження у військовому лікувальному закладі.
Згідно з нормативним документом, постанова військово-лікарської комісії регіонів може бути оскаржена у Центральній військово-лікарській комісії (ЦВЛК) або в судовому порядку (пп. 2.4.10 п. 2.4 глави 2 розділу I Положення).
Постанови ЦВЛК, своєю чергою, можуть бути оскаржені в судовому порядку (пп. 2.3.5 п. 2.3 глави 2 розділу І Положення).
Щоб оскаржити рішення комісії у судовому порядку, потрібно звернутися з позовною заявою до окружного адмінсуду за вибором призовника. Це може бути суд за місцем його проживання, або за місцем розташування ВЛК, рішення якої оскаржується.
Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Джерело: НВ
Радіо Трек: НОВИНИ
Знову по-новому: З 1 квітня пенсіонерам перерахують виплати
Для шести обленерго тарифи зростуть на понад 50% з 1 квітня
За кордон виїжджати не потрібно: Чоловікам готові платити 110 тисяч гривень на місяць
Який розмір мінімальної пенсії має бути в Україні: Що вирішив КСУ
Що робили 24 березня, щоб розбагатіти: народні прикмети
Повістки через ДІЮ: чи настільки Україна цифровізована?
«За документами - чоловік»: Травесті-діва Монро підлягає призову (ВІДЕО)
Навіть непридатні до служби під час війни можуть опинитись у війську
Військовий облік для жінок: які професії – перші у списку?
Медкомісія при мобілізації: які зараз вимоги до бійців різних родів військ? (ФОТО)
На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте
У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:
У суботу 25 лютого у Рівному було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте: