![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
І хто має право це робити, а хто – ні
Загальна мобілізація в Україні триває, а чоловікам продовжують роздавати повістки у громадських місцях, адже законодавчо це можна робити будь-де.
Про те, де українцям можуть вручати повістки та яке покарання очікує тих, хто зібрався ухилятися від служби – «24 каналу» пояснили юристи.
Катерина Аніщенко, адвокатка юридичної компанії «Riyako&Partners», уточнила, що вручити повістку можуть як співробітники військкомату, а нині «територіального центру комплектування та соціальної підтримки», так і представники органів місцевого самоврядування чи органів внутрішніх справ.
Ніхто інший це робити НЕ В ПРАВІ (в т.ч. і поліція й терборона).
– Як правило, вручення повістки відбувається за участі співробітників військкомату та представника поліції. Законодавчих вимог щодо місця вручення повісток немає. Тобто, вони можуть видаватися у громадських закладах, на робочих місцях, у будинках тощо, – зауважила Аніщенко.
Катерина Аніщенко зазначила, що за ухилення від повісток особа несе адміністративну відповідальність (накладення штрафу у розмірі від 3400 до 5100 грн).
Варто знати: якщо особа проігнорує мобілізаційну повістку, то це може бути розцінено і як кримінальна відповідальність. За вчинення такого злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Водночас Лідія Карплюк, адвокатка Адвокатського об'єднання «Лещенко, Дорошенко і партнери», пояснила, що зараз працівники органів внутрішніх справ (Нацполіції) мають право здійснювати адміністративне затримання (до 3-х годин, в необхідних випадках для встановлення особи та/або з'ясування обставин правопорушення – і до 3-х діб) при порушенні призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, порушенні законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Тож нехтувати повістками не варто. Як і забувати, що захист Вітчизни, незалежності і територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України!
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Військовий облік для жінок: які професії – перші у списку?
Військовий облік жінок: чи пускатимуть українок за кордон з 1 жовтня
Медкомісія при мобілізації: які зараз вимоги до бійців різних родів військ? (ФОТО)
Чоловікам більше не можна залишати область: свіжа заборона від Генштабу
Як чоловікам виїхати за кордон під час воєнного стану
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК