Мобілізація в Україні: чи можуть вручати повістку поліцейські?

І що обов'язково має бути вказано у цьому документі

Фото ілюстративне

На час воєнного стану, який в Україні запровадили 24 лютого, в країні оголошена загальна мобілізація. Призову підлягають громадяни, які в змозі виконувати військовий обов'язок, віком від 18 до 60 років.

В рамках закону тим військовозобов'язаним українцям, які не звернуться до військкоматів самостійно, повинні вручити повістки із закликом до служби.

 

Які дані містяться у повістці?

Як пояснили в Асоціації працівників України, у документі про офіційний обов'язковий або необов'язковий виклик до певного офіційного органу повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, а також його адреса.

Окрім того, документ повинен містити військову спеціальність, яка повинна збігатися зі спеціальністю записаною у військовому квитку.

Також у документі зазначається дата, час та адреса, куди повинен прибути військовозобов'язаний.

Обов'язковим пунктом у повістках є й печатка та підпис військового комісара.

Чи мають право працівники поліції вручати повістки?

Якщо ви, наприклад, водій і переймаєтесь, чи може представник правоохоронних органів під час зупинки вашого транспортного засобу вручити повістку, то наразі з впевненістю можна сказати, що поліцейські таких повноважень не мають.

Документи, що були вручені таким шляхом можуть бути оскаржені у судового порядку.

Варто також наголосити, що згідно з чинним законодавством, прибуття військовозобов'язаної особи до призовного пункту покладається винятково на самого військовозобов’язаного, а будь-які дії примусового характеру щодо його утримання вважаються незаконними.

Джерело: Телеграф

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень