Вам прийшла повістка: яке покарання загрожує за неявку до військкомату?

Це «адмінка» чи вже кримінал – пояснюють експерти

Під час загальної мобілізації повістку українцям призовного віку можуть вручити де завгодно: вдома, на роботі, на блок-посту чи навіть посеред вулиці.

Така повістка зобов’язує громадянина у зазначений строк з’явитися у військкомат за місцем приписки. Якщо ж він цього не зробить – покарання може бути дуже серйозним.

Що ж загрожує призовникам у випадку неявки за повісткою?

Про санкції, які загрожують українцям призовного віку у результаті ігнорування повісток, детально розповіли у Центрі протидії дезінформації при РНБО.

Згідно із законом України, якщо військовозобов’язаний не з’явився до військкомату без поважної причини, йому доведеться сплатити штраф. Його розмір на сьогодні – від 1700 до 3400 грн.

Варто зазначити, що вручення повістки ще не вважається мобілізацією. У ній лише зазначена певна дата й час, коли громадянину потрібно з’явитися до територіального центру комплектування. Там його можуть направити на проходження військово-лікарської комісії з метою визначення придатності до служби, або ж просто перевірити особисті дані.

Однак з’явитися до військкомату потрібно обов’язково.

В Раді нацбезпеки та оборони також попередили, що неявка до військкомату громадян, які отримали повістку, може стати першим кроком до більш серйозного порушення – ухиляння від мобілізації.

 

А за це вже загрожує не адміністративне, а кримінальне покарання. Переховуючись від військкомату, призовники ризикують сісти за грати на строк від 3 до 5 років.

Нагадаємо, що служити у ЗСУ мають право і жінки. Однак представниць слабкої статі не можуть зобов’язати стати до зброї. Згідно з чинним законодавством, обов’язкова мобілізація жінок в Україні заборонена. Тож піти захищати Батьківщину вони можуть лише з власної волі.

Джерело: gsminfo

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень