Білий квиток: чи можуть з ним мобілізувати під час воєнного стану

І чи дає він право перетинати кордон?..

«Білий» квиток означає  «категорію» придатності громадянина до служби й до мобілізації залежно від виду та ступеня його захворюваності особи. Придатність згідно з видом та ступенем захворюваності визначає Військово-лікарська (ВЛК) комісія.

Військово-лікарською (ВЛК) комісією визначаються такі категорії обмеженості до служби:

  • Обмежено придатний до військової служби
  • Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час
  • Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку

В умовах воєнного стану особи «обмежено придатні до військової служби» та «непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у воєнний час» можуть служити  та бути призваними під час мобілізації, нести службу в тилу.

Звільняються від мобілізації лише ті громадяни, які мають білий квиток категорії “Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку”.

Особливості стану здоров'я осіб з обмеженою придатністю враховуються під час призову на службу. 

Військово-лікарська комісія зазначає які види служби та роботи відповідно віку, спеціальності, хвороби протипоказані призовнику.

Згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затверджене наказом МОУ від 14.08.2008 № 402:

  • Визнані обмежено придатними до військової служби не можуть бути мобілізованими до  високомобільних десантних військ, плавскладу, морської піхоти, спецспоруд.
  • Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

Чи можна перетнути кордон України з обмеженою придатністю

В умовах воєнного стану виїхати за кордон можуть усі громадяни України, окрім громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Серед виключень є чоловіки, які мають:

  • посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік,
  • висновок військово-лікарської комісії про непридатність.

Тобто виїхати за кордон можуть лише громадяни з військовим квитком, в якому визначена  непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. Обмежено придатні у воєнний час не можуть виїхати за межі України. Заборона не стосується в`їзду, в`їхати на територію України можна.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень