Кисень і COVID-19: Степанов пояснив – чому МОЗ не закуповує кисень для лікарень України (ФОТО)

Це мають вирішувати на місцях

[media=203775]

Останніми тижнями, на тлі росту захворюваності на коронавірус, ЗМІ повідомляють, що в різних лікарнях України не вистачає обладнаних місць із підведеним киснем та самого – медичного кисню.

Як пише Інтерфакс, випуск такого – медичного кисню – готовий навіть розпочати Сєвєродонецький «АЗОТ», але для цього він має спочатку отримати відповідні дозволи від уряду.

Тим часом міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголошує, що спосіб постачання медичного кисню до ліжок хворих на COVID-19 в Україні визначає не його міністерство, а конкретні лікарні або місцева влада.

Як пише «Українська правда», про це Степанов повідомив на брифінгу в суботу

Зокрема, відповідаючи на питання, чому МОЗ не замовило у ДП «Медичні закупівлі» кисневі концентратори для лікування хворих на COVID-19, міністр зазначив, що забезпечення киснем може відбуватися або централізовано до кожного ліжка в лікарні, або за допомогою кисневих концентраторів.

Пряма мова:

«МОЗ вважає, і це правильно, що в який саме спосіб треба забезпечити ліжко киснем, вирішується безпосередньо на місці самою лікарнею або власником цих лікарень. Власником є відповідна місцева влада, тобто обрані вами, шановні українці, мери міст, голови ОТГ або районних рад».

 

«МОЗ визначило, що забезпечення централізовано не є доречним, це просто неможливо. Тому були виділені відповідні кошти на підведення кисню до кожного ліжка або централізовано, або за допомогою закупівлі кисневих концентраторів, які вже на місці місцева влада або лікарня закуповує».

За словами Степанова, на ці цілі було виділено 582 мільйона гривень, а зараз області звернулися з проханням по додаткові кошти і надали додаткові розрахунки. У МОЗ вважають, що ці кошти також повинні бути виділені, наголосив міністр.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень