«Це велика проблема»: поляки висловилися про російськомовних біженців, які не розмовляють українською

Тут навіть пропонують навчити їх рідній мові

Деякі українці, які знаходять притулок у Польщі, спілкуються там не українською, а російською мовою.

На думку віце-маршалка Вармінсько-Мазурського воєводства Мирона Сича, це велика проблема.

Під час маршальського з’їзду в Казімєжі Дольному багато часу присвятили обговоренню питань, пов’язаних із біженцями, зокрема організації навчання та опіки для їхніх дітей, - повідомляє Ukrayina.pl.

Мирон Сич, свого часу єдиний етнічний українець польського Сейму

Мирон Сич, який і сам має українське коріння, звернув увагу на те, що деякі з вимушених переселенців, переважно зі Сходу України, не розмовляють українською мовою, а лише російською.

Ці діти повинні повернутися туди, щоб співтворити українське суспільство. І мені, і, мабуть, усім нам було б дуже важливо побудувати Україну заново рідною мовою. Для мене незрозуміло, як створювати її російською. Якщо вони не змогли вивчити українську на сході України, то, можливо, нехай навчаться в Польщі?

 — сказав він, запитуючи міністра освіти і науки Польщі Пшемислава Чарнека, чи будуть здійснювати якісь кроки в цьому напрямку.

Міністр зазначив, що українська сторона має навчати української людей, які приїжджають до Польщі. Він додав, що це можна зробити за допомогою різних засобів, наприклад тих, якими керує його міністерство.

Я говорю про громадські організації та мультигенераційну освіту, — міністр продовжив — у Польщі ми маємо передусім подбати про те, щоб ці діти були в рамках польської системи освіти, а в ній, як відомо, польська мова є обов’язковою.

Присутній на маршальському з’їзді генеральний консул України в Любліні Артем Валах підтвердив, що засилля російської мови для України є проблемою. Але водночас він зазначив, що є правова база, яка підтверджує, що в Україні є одна державна мова — українська. 

Він наголосив, що це неправда, що українці зі Сходу країни не розмовляють рідною мовою.

Я сам із Харкова. Я запрошую вас дізнатися, — підсумував він.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень