Археологу Ігорю Свєшнікову відкрили пам’ятний знак та меморіальну дошку

[media=48348]

У селі Хотин Радивилівського району увіковічнили пам'ять про видатного археолога та дослідника Берестецької битви Ігоря Свєшнікова. З нагоди 100-річчя від дня його народження на місці садиби, де проживала родина науковця, звели пам’ятний знак. А на фасаді місцевої школи, яка носить ім’я Ігоря Свєшнікова, встановили меморіальну дошку.

Про це пише прес-служба Рівненської ОДА.

[media=48346]

На урочистий захід зібралися понад три сотні людей, серед яких гендиректор національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» Леонід Галабуз, директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, а також представники влади.

На виготовлення меморіалу та дошки з місцевого бюджету виділили понад 40 тисяч гривень, коштами також долучилися і мешканці Радивилівщини.

[media=48347]

Священик місцевої церкви освятив пам’ятний знак та дошку, а представники місцевої влади та громада поклали до них квіти.

Нагадаємо, 100-річчя з дня народження видатного українського археолога Ігоря Свєшнікова відзначається в Україні на державному рівні. До ювілею "Укрпошта" створила конверт на честь рівненського дослідника. А у Рівненському краєзнавчому музеї відбулася виставка «Археологія – моє життя» та історико-краєзнавча конференція.

ДОВІДКА

Ігор Свєшніков народився 19 жовтня 1915 року в Києві, але дитячі роки провів у с. Хотин Радивилівського р-ну, а юнацькі – у Дубно, де навчався в гімназії. Світове визнання Ігор Кирилович здобув унаслідок досліджень, які він протягом більш ніж 20 років проводив на полі Берестецької битви 1651 р. у с. Острів Радивилівського р-ну.

Сенсаційні знахідки стали основою музею, який відомий зараз як Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви 1651 року», а також окремої меморіальної зали в Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

 

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень