5 міфів про жир, в які ми чомусь продовжуємо вірити

Розбираємо по пунктах

Кожна жінка хоче бути привабливою і стрункою. Для цього хтось голодує, хтось сидить на дієті, а хтось взагалі живе у спортзалі.

А виявляється, про жирові клітини є багато міфів, інформує Ukr.Media.

Можна спалити жир локально

Всі ці нескінченні вправи для худих рук і дієти, що зменшують обсяг стегон, — обман чистої води. Жодне тренування, жодна система харчування не здатна спалювати жир в певних місцях. Жир є у всьому тілі і все, що ви можете зробити, це зменшити його загальний відсоток.

Інше питання, що жир може розподілятися нерівномірно (наприклад, більше на стегнах або на животі). Тож візуально можна підтягнути і зменшити обсяги якоїсь певної зони за допомогою вправ.

Наприклад, від віджимань або планки кількість жиру на руках не зменшиться, зате вправи зміцнять м'язи, приведуть їх в тонус, внаслідок чого руки будуть здаватися стрункішими.

Спалювання жиру починається через 30 хвилин після початку тренування

Цей стереотип був дуже популярний років 5 тому, проте багато хто продовжує приймати його за істину. Насправді процес спалювання жиру запускається тільки при дефіциті калорій. Коли ви витрачаєте більше, ніж отримуєте з їжі, енергію організм починає черпати з жирових відкладень.

При цьому неважливо, скільки ви займалися спортом: 15 хвилин, 30 хвилин або не займалися зовсім.

Жир можна спалювати і без спорту, просто постійно харчуючись з дефіцитом калорій, але хорошої якості тіла при цьому чекати не варто.

Силові тренування перетворюють жир в м'язи

Силові тренування дійсно допомагають наростити м'язову масу, але перетворити в неї жир — неможливо. Процес заміщення жирової тканини м'язами дуже довгий, трудомісткий і вимагає комплексного підходу.

Щоб спалити жир, треба перестати їсти вуглеводи

Ще одна легенда, яка не має під собою ніяких підстав, але в яку продовжують вірити мільйони людей. Вуглеводи, поряд з білками і жирами, — необхідні нутрієнти для нормальної роботи нашого організму, і зовсім без них він існувати не може.

Від швидких вуглеводів можна відмовитися, а ось корисні повільні вуглеводи організму просто необхідні.

Вранці жир спалюється ефективніше

Великою популярністю користуються ранкові тренування на голодний шлунок, оскільки вважається, що з їх допомогою ефективніше спалюється жир. Але це працює зовсім не так.

По-перше, повернемося до правила дефіциту калорій: ви можете їсти, що хочете, коли хочете і скільки хочете, і спортом можете зовсім не займатися, але якщо витрата енергії більша, ніж її споживання, жир буде горіти.

А якщо все ж намагатися прив'язати тренування до певного часу, то за статистикою у вечірній час витрата калорій на 10-12% вища, ніж вранці.

Тож якщо ви «сова» і катуєте себе ранніми підйомами на тренування з метою схуднути — розслабтеся і займайтеся спортом в будь-який зручний для вас час.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень