Які ліки не радять призначати маленьким рівнянам при захворюванні на ГРВІ

Міністерство охорони здоров’я висловило стурбованість щодо надмірного та необґрунтованого призначення ліків при захворюванні дітей на ГРВІ в Україні

Спираючись на сучасні доказові клінічні настанови, протоколи та рекомендації світових організацій, Міністерство оприлюднило лист і просить лікарів взяти до відома його зміст. Зокрема, у листі йдеться про рекомендації, якими при неускладнених формах вірусних інфекцій радять не застосовувати антибіотики, сиропи від кашлю, комбіновані ліки, вітаміни, рослинні та імунологічні препарати. Адже світові організації охорони здоров‘я не довели їхню ефективність, більше того, часто такі препарати навіть можуть бути шкідливими:

 

Застосування груп препаратів при ГРВІ:

Антибіотики – Не рекомендовані.

Противірусні препарати – Не рекомендовані (крім озельтамівіру та занамівіру за показаннями).

«Імуномодулятори» – Не рекомендовані. Можуть бути шкідливі.

Інтерферони – Не рекомендовані. Ефективність співрозмірна з плацебо.

Антигістаміни – Не рекомендовані. Ефективність при лікуванні ГРВІ не доведена.

«Сиропи від кашлю» – Не рекомендовані. Можуть бути шкідливі у дітей до 4 років.

«Комбіновані ліки від застуди» – Заборонені дітям молодшого віку. Полегшують симптоми у дорослих.

Вітаміни – Не рекомендовані. Ефективність не доведена.

Рослині препарати – Ефективність не доведена.

 

Між тим, дитячі педіатри підтверджують факт призначення антибіотиків при захворюванні на ГРВІ у випадках, коли потреби в таких ліках немає. Про це, зокрема, повідомив головний педіатр Рівного Юрій Денисенко, коментуючи нещодавній лист Міністерства. З його слів, таке явище може призвести до утворення штамів мікробів, які не чутливі до антибіотиків.

Водночас, за його словами, нічого нового для рівненських медиків у цьому листі МОЗ немає. Хоча визнав – деякі пункти  будуть уточнювати у Міністерстві. Це стосується, зокрема, ліків-інтерферонів. У Міністерстві їх не радять, а у Юрія Денисенка з цього приводу виникають сумніви, адже з його слів, усіма інструкціями застосування таких ліків передбачене. Це, до прикладу, Лаферобіон та  Назоферон.

Між тим, Міністерство рекомендує лише два противірусні препарати для дітей – Таміфлю та Занамівір. І Юрій Денисенко з цим погоджується, адже, саме вони розроблені проти цих штамів грипу, які останнім часом циркулюють на території України.

Що ж пропонують медики на сьогодні, тобто як лікувати у дітей неускладнені форми ГРВІ, Юрій Денисенко порадив таке:

 

- Режим або ліжковий, або дитина ізолюється – оце перше. Друге – симптоматичне лікування: висока температура – жарознижуючі препарати, закладений ніс – для маленьких дітей сольовий розчин у ніс, для старших  - можна використовувати судинозвужуючі препарати.  Тепле пиття, як завжди при простуді. Це, якщо неускладнена форма.

 

Між тим Радіо Трек запитало у рівнян, як вони лікуються самі та лікують своїх дітей та чи дослухаються до приписів лікарів і ось що почули у відповідь.

 

 

Найефективнішою у боротьбі із вірусами Юрій Денисенко вважає все ж вакцинацію. Проблема лиш в тому, що вакцини у Рівному розкупили менш, ніж за добу. Немає її навіть для медперсоналу.

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Загублені документи у Рівному: пропонують винагороду

Вчора у районі автовокзалу близько 8 ранку були загублені документи. Тих, хто знайшов, просять повернути за винагороду. Ліщук Руслан Романович - 0 (67) 408 57 66

Більше оголошень