Зрівняють з землею: будинки, у яких точно не треба купувати квартири
Або, як скористатися шансом отримати кращу квартиру в майбутньому
Оновлення житлового фонду знову стало темою розмов народних депутатів. Перше читання у Верховній Раді пройшов законопроєкт № 6458 про здійснення комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду.
Йдеться головним чином про заміну старих хрущовок – новим житловим фондом. Втім, ці квартири на ринку нерухомості й досі мають попит, серед українців які шукають недороге житло.
Про знесення й заміну хрущовок в Україні говорять уже впродовж останніх 20 років, каже президент Асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта.
Усі попередні ініціативи – не працювали. Проблема у тому, що треба отримати згоду власників, які проживають у квартирах будинків, які будуть зносити. Раніше вимога була — 100% згод від власників, то тепер має бути хоча б 75%.
Людей не виселятимуть, їм нададуть тимчасове житло. А згодом вони мають отримати квартири у збудованих будинках.
На цьому етапі теж з'являються нові підводні камені. Площу розраховували відповідно до кількості зареєстрованих у квартирі осіб, оскільки на одну людину мала виділятись певна мінімальна кількість метрів квадратних.
Якщо у квартирі зареєстровано п’ять людей, вони мають на цих п’ятьох людей дати площу, наскільки я пам’ятаю, 21 метр на особу. І люди почали прописувати своїх родичів для того, щоб більше отримати площі в нових будинках, - пояснює Піта.
У однокімнатній квартирі на 35 квадратів могло бути прописано троє людей, і у новому будинку власник вимагав вдвічі більше помешкання.
Юрій Піта вважає, що купити квартиру у будинку, замість якого можуть збудувати новий можливо й не найгірший варіант.
Відповідно до планів народних депутатів під знос мають потрапити усі хрущовки 50-70-х років, це масиви забудовані п’ятиповерховими будинками, а іноді й дев’ятиповерховими.
А от до 80-х та 90-х років черга дійде не скоро. Адже щоб навіть розібратися з усіма хрущовками піде щонайменше 20 років.
Експерт радить купувати нерухомість, виходячи з власних можливостей, цим і пояснюється попит на старі будинки. У хрущовці можна придбати квартиру на 15-20% дешевше, ніж у будинку 80-х років, не кажучи вже про новобудови.
Джерело: finance.ua
Радіо Трек: НОВИНИ