Зміни у призові в армію: Зеленський підписав закон

Йдеться про призов в особливий період

Резервісти на Рівненському полігоні (фото сайту ВСЕ)

В Україні запровадять новий вид служби в армії – за призовом резервістів в особливий період. Закон про це підписав президент Володимир Зеленський.

Згідно з ним, резервістів призиватимуть в особливий період на службу в армію.

Рішення про проведення такого призову ухвалюватиме Верховний Головнокомандувач за поданням Головнокомандувача. У рішенні буде вказано, які категорії резервістів треба призвати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.

Призваних резервістів прирівняють за правами на працю, освіту, соцзахист до мобілізованих.

 

Приміром, їм сприятимуть у працевлаштуванні протягом півроку після повернення зі служби.

Також законом передбачено реформувати, відповідно до європейських підходів, військовий облік та діяльність місцевих органів військового управління.

Так, резервістів обліковуватимуть з допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Оберіг» (Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів).

Сучаснішими будуть і вимоги до адмінвідповідальності посадовців, резервістів, військовозобов'язаних та призовників за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу та умисне зіпсуття чи втрату військово-облікових документів.

Окрім цього, діятиме кримінальна відповідальність за ухилення від призову в особливий період, від військового обліку чи навчальних зборів.

Нагадаємо, що резервісти — це військовозобов’язані, які ведуть цивільний спосіб життя і в мирний час роблять кар'єру поза межами збройних сил. Але проходять час від часу військову підготовку (їх викликають на збори). Здебільшого це колишні військовослужбовці.  

Особливий період – це період з моменту оголошення рішення про мобілізацію, чи з моменту введення воєнного стану, і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень