Спишуть на інсульт? У МОЗ не пов'язують вакцинацію зі смертю військової на Одещині

У МОЗ співчувають родичам, але поки не визнають того, що це сталося через вакцинацію

Під Одесою раптово померла військовослужбовиця ЗСУ, якій два дні тому зробили щеплення проти коронавірусу, і яка незабаром мала відправитися в зону проведення ООС на Донбасі. Про це 23 березня повідомили у Командуванні Медичних сил Збройних Сил України Facebook.

У Міністерстві охорони здоров'я відреагували на новини про те, що смерть жінки пов'язують із наслідками вакцинації. Заява щодо смерті військовослужбовиці в Одеській області оприлюднена у Телеграмі МОЗу, передає РАДІО ТРЕК.

- За попередньою інформацією Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, смерть сталася внаслідок гострих розладів кровообігу. Жінка мала хронічні серцево-судинні захворювання та інші супутні хвороби.

 

За інформацією Командування медичних сил ЗСУ, 21 березня жінка отримала щеплення проти COVID-19 вакциною Covishield/AstraZeneca. Вона входила до пріоритетних груп вакцинації, адже найближчим часом мала бути залучена до сил, задіяних в ООС.

 

Протипоказань до введення вакцини, а саме алергії до будь-якого з компонентів препарату, в жінки не було. В той же день з того ж флакону вакцини було щеплено ще 9 осіб. Несприятливих подій після імунізації в інших пацієнтів не зареєстровано.

 

Зі слів начальника медичної служби військової частини, де вона проходила службу, станом на ранок 23 березня скарг на стан здоров’я жінка не висловлювала.

У МОЗ зазначили, що для встановлення точної причини смерті призначено судово-медичну експертизу. Про її результати повідомлять додатково.

 - Просимо представників громадськості та засобів масової інформації не робити передчасних висновків щодо причин та обставин смерті військовослужбовиці.

 

Станом на 19 березня у світі введено понад 397 млн доз вакцини проти COVID-19. Відповідно до наявних даних ВООЗ, не зафіксовано жодного випадку смерті від вакцини проти коронавірусу.

Важливо, вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин.

За даними Центру громадського здоров’я, серцево-судинні захворювання є головною причиною всіх смертей в Україні (67%). Кожні 10 хвилин в Україні одна людина помирає від інсульту.

За інформацією МОЗ, з початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 137 026 осіб проти COVID-19.

Серед них зареєстровано 590 несприятливих подій після імунізації, лише три пацієнти деякий час перебували під наглядом лікарів.

 

Наразі всі вони здорові.

За цим випадком регіональною групою оперативного реагування на НППІ буде проведене повноцінне розслідування, як того вимагають протоколи Міністерства охорони здоров’я.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень