Зима без опалення: 5 секретів від японців, як зігрітися в холод

Речі, про які ви можете й не знати

Ця зима в Україні обіцяє бути непростою — зокрема, через російські удари по критичній інфраструктурі. Одна з країн, досвід якої може нам допомогти — Японія. Взимку там досить холодно, але через літню спеку й вологість у цій країні не заведено робити товстих стін або ж маленьких вікон, які пропускають менше холоду.

Зате в японців є власні секрети, які допомагають не замерзнути вдома без центрального опалення

Багатошаровість

Перший секрет тепла — утеплення власного тіла за допомогою спеціального хатена — ця верхня частина кімоно, виготовлена з безлічі шарів бавовни. Ця штука трохи нагадує пальто.

У ньому ходять вдома — п’ють чай та їдять.

Утеплення

У багатьох японських будівельних магазинах продаються спеціальні дошки для захисту від протягів — свого роду віконниці для вікон та другорядних дверей, які знижують тепловтрати між кімнатами.

Котацу

Аналогічного котацу предмета немає в інших культурах. Стіл із вбудованим осередком тепла, накритий зверху ковдрою або щільним матрацом-футоном походить від стародавнього аналога – осередку в центрі будинку. Але сучасну котацу можна переміщати по дому.

Обмежений нагрів

Розташування вогнища у центрі будинку породило не лише котацу, а й традицію у холодну пору прогрівати за допомогою обігрівачів або кондиціонерів центральну частину будинку. Чим більш віддалена від неї кімната, тим вона буде холоднішою.

Популярні у Японії як стандартні електричні обігрівачі, так і газові. Використовуються також і незвичайні для нас гасові обігрівачі. Для них потрібно закуповувати спеціальне паливо, але за відгуками вони в рази економніші.

Електропростирадла

Такі пристрої поряд з електрокилимами користуються популярністю в Японії. Вони обігрівають не простір кімнати, а лише частину, яку закривають. Вони більш енергоефективні проти інших видів обігрівачів.

Є такі, до речі, і в Україні

Джерело: telegraf

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень