![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Котельня здатна врятувати Північний та Рівне: її будуть запускати?
Цього року в Україні дуже багато горобини. На жаль. Бо вважається, що ось таке «горобине літо» – це надійна ознака неминучої холодної зими. З морозами.
Влада періодично каже, що «газу Україні в підземних сховищах вистачить». Можливо. В принципі, дійсно мало би вистачити, враховуючи той факт, що значна частина територій знаходиться нині під окупацією, але…
Ще кілька тижнів тому міський голова Львова – Андрій Садовий – закликав львів’ян самостійно готуватися до зими, закуповуючи все необхідно. Маючи на увазі, вочевидь, електрокаміни, буржуйки та дрова.
Рівняни теж уже кілька тижнів активно скуповують електрокаміни, які не менш активно зростають у ціні, а днями голова воєнної адміністрації Віталій Коваль прямо закликав рівнян купувати ще й дрова:
«Звертаюся до населення: не чекайте осені! За можливості, якнайшвидше купуйте дрова. Нам потрібно підготуватися до зими уже сьогодні», - сказано в його офіційному зверненні.
Міський голова Третяк при цьому мовчить.
Річ у тім, що Рівне – одне з небагатьох міст України, де ще кілька років тому почали проводити заміну газових котелень на котельні – твердопаливні. І теоретично це дає нам ШАНС.
Сьогодні таких біокотелень в місті, які працюють «на трісці», є лише дві чи три, але…
Вже цієї осені «Рівнетеплоенерго» має запустити твердопаливну котельню на «Ювілейному».
Відтоді – незалежними від постачання газу в Рівному стане приблизно 40% багатоквартирних будинків.
Не можна не порадіти за «Ювілейний», але є цікавий факт про «Північний».
Виявляється, міська рада вже давно дала дозвіл на обладнання такої ж твердопаливної котельні й на «Північному».
Так от, якби її запустили до початку цієї зими, то одразу б 80% багатоквартирних будинків в обласному центрі стали б незалежними від постачання газу.
А значить, мешканцям нашого міста можна було б набагато спокійніше чекати наближення холодів та морозів.
Що заважає «Рівнетеплоенерго» запустити ще одну котельню ще цього року?
Перешкод може бути багато. По-перше, є виробничі плани, які складено так, щоби твердопаливну котельну на «Північному» запускати у 2023 році. Цілком можливо, що є питання і грошей, і ресурсів, і відсутності необхідного обладнання…
Хіба не мала б воєнна адміністрація та мерія Рівного у такій ситуації вже давно скликати окрему нараду, запросити Надєїна і просто запитати:
Очевидно, що навіть при 100% забезпеченні всіх багатоквартирних будинків теплом від котелень, які можуть обходитися без газу, людям варто було б готуватися до зими й самостійно, але… Наша загальна готовність до морозів – як міста та громади – була б набагато вищою.
Тим паче, що на зиму до нас почнуть приїжджати ще й, очевидно, люди зі зруйнованих міст. За таких умов Рівне, якби ми напружилися, могло б стати реальним «Теплим Хабом» України, а не перетворитися на темні нетрі.
Бо коли стануть газові котельні, люди почнуть палити електрику. Від перенавантаження електромережі полетять, і тоді в темному місті єдиним джерелом тепла зможуть бути лише буржуйки.
Наша війна Вітчизняна і Визвольна. Під час подібної війни Радянський Союз примудрявся за 2-3 місяці запускати цілі заводи. Сотнями й тисячами.
Ми ж говоримо про одну котельню.
При цьому до морозів залишається ще як мінімум тих самих 2-3 місяці.
Невже об’єднаними зусиллями цілої Воєнної Адміністрації, цілої Мерії з усіма її управліннями, цілого НУВГП з усіма їх науковцями не можна знайти способу перевести на тверде паливо – одну додаткову котельню в місті?
Ми слідкуємо за розвитком подій
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Як підготуватися до найскладнішої зими, яка попереду в України
До опалювального сезону – три місяці. Як підготувалася Рівненщина
Зима буде надскладною: знизили граничну температуру для квартир українців
Найважча зима попереду. Українцям радять запастися дровами
Ввечері рівняни відчують, що опалювальний сезон у місті триває
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК