Виклик «швидкої» — 75 грн. Лікування інфаркту буде вдвічі дорожчим, а коронавірусу — безкоштовним (ФОТО)

З 1 червня запровадять нові розцінки та нові «пакети» безкоштовних послуг

Тисячі українських медиків можуть залишитися без роботи, а пацієнти – без своєчасного медобслуговування. А причиною може стати закриття більш ніж 300 лікарень по всій Україні. В Україні з 1 квітня розпочався другий етап медичної реформи. Вона має як позитивні аспекти, так і негативні. Наразі у складному становищі опинилися медики, адже через недофінансування можуть бути значні скорочення. Які шляхи розв'язання проблеми запропонували в МОЗ України? Повідомляє телеканал «Центральний».

- Через новий механізм фінансування можуть звільнити близько 50 тисяч медиків та закрити 332 лікарні по Україні. Майже 1000 лікарень отримає менше коштів, ніж торік.

 

Під загрозою опинилася екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих центрів, психіатрична та туберкульозна служба. Все це викликає ряд запитань.

 

Суми на деякі послуги занижені удвічі. А обласні дитячі лікарні недоотримують майже 200 мільйонів гривень. А на межі закриття – більшість протитуберкульозних лікарень, - заявив президент України Володимир Зеленський. 

Глава держави підкреслив, що він не може допустити скорочення бригад швидкої допомоги, а також виїзду з України кваліфікованих педіатрів.

[media=180122]

Володимир Зеленський, президент України:

- Чому тарифи складали не профільні лікарі, а чиновники без глибинного розуміння процесу? Яким чином виклик швидкої оцінили в 75 гривень? Чому за інсульт та інфаркт на папері ціна удвічі менша від реальної вартості?

У Міністерстві охорони здоров'я є варіанти, як виправити ситуацію.

Максим Степанов, Міністр охорони здоров’я України:

- З 1 червня за Державною програмою медичних гарантій будуть додатково фінансуватися такі пакети:

 

первинна медична допомога, екстрена медична допомога, гострий інфаркт міокарда, гострий мозковий інсульт в стаціонарних умовах, пакети для лікування COVID-19.

Обіцяють, що фінансування по всіх цих тарифах буде дійсно покривати всі витрати, які потрібні для лікування тієї чи іншої хвороби. Щоб підвищити заробітні плати медиків, необхідно додатково виділити 11 мільярдів гривень, зазначив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Цю ініціативу вже коментували у Рівненській ОДА.

[media=180121]

Нагадаємо, 1 квітня 2020 року в Україні стартувала реформа другої ланки медицини. Вона полягає у тому, що практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) країни отримують кошти за прямим договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Тобто, гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту – принцип «гроші ходять за пацієнтом».

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що від 11 травня розпочнеться детальна експертиза всієї медичної інфраструктури.

Роблять це для того, щоб визначити спроможність та ефективність госпітальної мережі.

Очільник МОЗ наголосив, що будуть працювати, щоб змінити ситуацію, яка склалася у медичній галузі після 1 квітня, з моменту старту другого етапу медичної реформи.

Фото з мережі

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень