Вижити з розуму: чи може стара людина залишатися розумною

Розум та когнітивні функції це не одне й те саме

У процесі старіння мозку втрачають нейрони та слабнуть зв’язки між ними. Це проявляється в погіршені пам’яті, проблемах з концентрацією уваги та уповільненням реакції. Це нормальний етап старіння, адже до 80 років мозок втрачає 15% своєї ваги.

Експерти зауважують що розум та когнітивні функції це не одне й те саме.

Сучасна наука сприймає старіння як процес розвитку живої матерії. Руйнуючи одні клітині, організм створює інші, досконаліші, які роблять людину мудрішою.

 

Наприклад на Сході думка старших людей має взагалі вирішальне значення. При цьому у будь-якому віці треба мати заняття, які допоможуть підтримувати соціальні зв’язки, без яких людині не прожити, - пояснюють фахівці.

Неврологи радять мандрувати, знайомитися з новими людьми, вивчати іноземні мови. Це стимулює роботу мозку. Велике значення для роботи мозку має й фізичне навантаження, яке покращує кровопостачання мозку.

За даними науковців з університету Піттсбурга різниця у біологічному віці мозку між тими, хто регулярно має фізичні навантаження середньої інтенсивності та взагалі фізично не активними людьми сягає 10 років. При цьому під час експерименту науковці спостерігали, як змінюється мозок зрілих людей, які тричі на тиждень роблять тридцятихвилинні прогулянки.

З'ясувалося що у них збільшується частина мозку, яка відповідає за планування та пам'ять. Тож збільшення на 2-3% достатньо, аби буквально перекрити вікові зміни мозку.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень