Вихід на пенсію рекомендують відкласти. У чому вигода

Пенсіонер сам може вирішувати, коли йому починати отримувати виплати

Йдеться про механізм нарахування відкладеної пенсії. Чим довше пенсіонер не отримуватиме своїх виплат, тим вищою буде його пенсія згодом.

Фахівці радять українцям, які досягли пенсійного віку – продовжувати працювати й відмовитися від пенсійних виплат. У такому разі трохи згодом виплати будуть вищими. Таку поправку до пенсійного законодавства внесли у лютому цього року.

Відповідно до змін, за кожен місяць відкладеної пенсії людині покладено надбавку у розмірі 0,5% від її розрахункової пенсії. Тобто за рік його розрахункова пенсія зросте на 6%, за два роки – на 12% тощо, до 5 років.

Наприклад, якщо розрахункова пенсія при досягненні пенсійного віку (60 років) склала 5000 гривень, і якщо ви відкладете її отримання на рік, то через рік зможете отримувати по 5300 гривень на місяць. А якщо відкладете її на 5 років, то із 65 зможе отримувати на 30% більше, тобто по 6500 гривень щомісяця.

Для тих, хто відклав виплати більш ніж на 5 років, щомісячне збільшення вже становитиме не 0,5% від розрахункової пенсії, а 0,75%. Тобто, один рік вже «коштуватиме» не 6, а 9%.

Таким чином, якщо ви відкладете свою пенсію на 10 років і почнете її отримувати з 70, то замість 5000 гривень зможете отримувати на 90% більше, тобто 9500.

Загалом, якщо здоров’я дозволяє ще попрацювати, і є робота, то можна пожити коштом зарплати, а пенсію відкласти, щоб потім отримувати набагато більше.

 

Джерело: На пенсії 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень