«Варити» чи «заварювати» каву: як сказати правильно, щоб не осоромитися?

Пояснення мовознавця

Український мовознавець Олександр Авраменко розповів, як правильно сказати українською мовою про процес створення ароматного напою - кави. Йдеться про дієслова «варити» та «заварювати».

За його словами, українці мають точно знати, який із варіантів правильний. Насправді - можна сказати і так, і так. Все залежить від того, яким чином робиться даний напій.

Експерт пояснив, що під словом «варити» мають на увазі «кип'ятити щось у воді» або в чомусь, тоді як «заварити» - залити щось окропом, щоб настоялося.

- Що роблять українці з борщем, супом, компотом? Правильно – варять, а чай, липовий цвіт - заварюють.

 

А що з кавою? А про каву, виявляється, можна казати, що її «варять» і «заварюють» - все залежить, яку каву ви хочете приготувати та як це робите, - зазначив Авраменко.

Якщо кава насипана в турку, залита окропом, поставлена на плиту, щоб закипіла, то вважатиметься «звареною». Якщо лише залита окропом, то «завареною».

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли пенсійне посвідчення на прізвище Резімова

У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774

У Рівному загубилася собака Луна

У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925

У Рівному шукають власників загублених ключів

Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415

Більше оголошень