В Україні з 1 серпня подорожчає комуналка

Частина українців отримає нові платівжки за газ. Електроенергія подорожчає поки не значно

В Україні з 1 серпня тарифи на передачу електроенергії підвищуються майже на 55 відсотків, а не у два рази, як передбачалося раніше, пише Корреспондент.

Тарифи за газ

З 1 липня в Україні переглянуті ціни на транспортування газу. З червня газ для населення подешевшав на шість відсотків — до 2,14 гривні за кубометр (без урахування податків і витрат на розподіл і транспортування).

Однак в цій ціні не враховується розмір абонплати, яка з цього місяця підніметься на 24 відсотки. Її розмір у всіх різний. З одного боку, він залежить від постачальника, а з іншого - від того, скільки за «газовий рік» (із жовтня по жовтень) блакитного палива було витрачено.

Ціна на газ складається з двох частин: газ сам по собі і його транспортування. З першим пунктом у липні все залишається без змін, а ось вартість транспортування в наступному місяці помітно зросте.

Доставлення газу обходиться значно дорожче в населених пунктах з низькою щільністю населення. У той час як у великих містах з цим набагато простіше.

Так, «найбюджетніший» тариф в Україні — в Києві: 34 копійки за один кубометр (в Київській області - 1,09 гривні). Для порівняння, клієнтам Спектргазу у Львівській області доведеться сплатити 3,28 гривні за кожен кубометр газу.
Також зміни тарифів відбудуться для споживачів, в чиїх будинках немає газового лічильника.

Близько півмільйона громадян з 1 липня отримають платіжки зі збільшеними сумами - в результаті підвищення норм споживання газу.

Якщо ж зменшити споживання газу цього року, то абонплата за газ в наступному році буде менша.

Тарифи за електрику

З 1 серпня зросте тариф на послуги з передачі електричної енергії та послуги диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК Укренерго.

Таке рішення прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 11 липня.

Тарифи на послуги складуть:

  • з передачі електричної енергії - 240,23 грн / МВт • год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року - 155,40 грн / МВт • год, без урахування ПДВ);
  • з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління - 24,75 грн / МВт • год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року - 10,23 грн / МВт • год, без урахування ПДВ).

Рішення прийнято відповідно до письмових пропозицій НЕК Укренерго про перегляд у зв'язку з дефіцитом коштів за окремими складовими витратами.

Метою є забезпечення наявності коштів у компанії для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.

Як повідомляється, проєкт рішення до засідання 11 липня передбачав зростання тарифу у 2,1 раза — до 327,97 грн / МВт • год, а початковою пропозицією НЕК треба було довести тариф до 604,51 грн / МВт • год.

Збільшення тарифів не у два рази, вполовину, стало можливо завдяки планам Укренерго взяти кредитні кошти у міжнародних фінансових організацій. Це дозволить знизити одномоментно навантаження на споживачів і паралельно розрахуватися з боргами.

При цьому в Нацкомісії відзначають, що усвідомлюють обтяжливість таких тарифів для споживачів, що може негативно відбитися на конкурентоспроможності української промисловості. Однак комісія говорить, що змушена прийняти таке рішення.

Однак, як пояснив керівник Науково-технічного центру Психея Геннадій Рябцев, підвищення цін на електроенергію для населення і бізнесу буде не таким істотним.

Річ у тому, що тариф для Укренерго, який переглянула НКРЕКП, — це вартість передачі електроенергії. Її оплачують обленерго і потім закладають в тариф для кінцевого споживача. Але в будь-якому випадку — це лише частина цінника на електроенергію.

Це невелика частка в платежі на світло — усього кілька відсотків. Чим більше ви споживаєте електроенергії, тим вища в результаті й сума цього платежу, - цитує Рябцева Страна.ua.

Але це на першому етапі. Надалі Рябцев не виключає «кратного підвищення, може навіть в десять разів». Варто враховувати, каже експерт, скасування пільгового тарифу в рамках домовленостей із «зеленою» енергетикою.

Таким чином, середній цінник для населення, який з урахуванням пільгових 100 кіловатів за 90 копійок становив 1,08 гривні за кіловат, може вирости майже на 65 копійок.

На початку травня в Міністерстві енергетики та захисту довкілля України говорили, що тариф на електроенергію для побутових споживачів у 2020 році не зміниться, навіть попри те, що генерація дешевої атомної енергії зменшиться на користь дорожчої — теплової та «зеленої».

Матеріали Корреспондент

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Крук Ігор

У Рівному знайдено документи видані, на ім'я Ігор Крук. Якщо шукаєте документи  - телефонуйте

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Більше оголошень