В Україні готуються до знесення хрущовок. Тепер навіть дозволу всіх мешканців не треба

Законопроєкт розглядають у Мінрегіонбуді

Поголос про те, що невдовзі хрущовки в Україні зноситимуть, триває уже не перший рік. Справді, чимало таких будинків уже вичерпали свій ресурс. Ускладнює ситуацію й той факт, що у великих містах України не лишилося практично місця під нову житлову забудову. Вирішити ситуацію можуть радикально – знести старі будинки, а на їхньому місці побудувати нове житло.

Наразі у Мінрегіоні розглядають законопроєкт, який полегшить процедуру виселення мешканців будинків, які підлягають знесенню.

Наразі, щоб виселити людей із житла, яке підлягає знесенню, необхідно 100% мешканців цього будинку. Досягти такого відсотка практично неможливо.

 

У новому законопроєкті цей відсоток знизили  до 75%.

Експерти застерігають українців від купівлі квартир у будинку, який потенційно можуть знести у найближчий перспективі. Але й наводять пораду, коли така покупка може бути вигідною:

Вигідно купувати її тільки в тому випадку, якщо власник продає житло зі знижкою 20-30%. Тоді на цій квартирі можна заробити, - розказав партнер консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко.

Загалом програма передбачає, що замість помешкання у будинку, що підлягає знесенню, його власнику нададуть житло у новому будинку. Єдине питання, чи зручним буде місце розташування цього житла, щоб такий обмін вважати рівноцінним.

Наразі в Україні налічується 4,33 млн квадратних метрів застарілого житлового фонду. Тут йдеться зрозуміло не тільки про хрущовки, а й будинки дореволюційної забудови, яким понад століття.

Загалом в Україні за даними Держстату є такі старі багатоповерхівки:

  • 4646 багатоповерхівок, збудованих до 1919 року;
  • 9693 будинки, збудованих з 1920-го до 1953-го;
  • 7192 багатоповерхівки, збудовані з 1954-го до 1969-го;
  • 5364 будинки, збудовані з 1970-х до 1989-го.

Місцева влада має провести інвентаризацію усього застарілого житлового фонду, виявити, скільки є просто застарілих будинків, а скільки їх в аварійному стані. Після цього у кожному місті розроблять план реконструкції міських кварталів з урахуванням зносу старих будинків та будівництва нових.

За матеріалами Today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень