У Росії Тарасу Шевченку встановили пам’ятник

Пам'ятник українському поету з'явився у Новосибірську

[media=47090]

Пам'ятник українському поету, письменнику і художнику Тарасу Шевченку 29 вересня встановили в Новосибірську недалеко від станції метро «Жовтнева». Про це повідомляє «Сиб.фм».

Це гранітний постамент висотою у два з половиною метри, на якому встановлено бронзовий бюст Тараса Шевченка, який лівою рукою тримає книгу, а долоня його правої руки лежить на грудях біля серця.

«За пам'ятником посадили паросток верби, яку поет посадив, коли був на засланні на півострові Мангишлак в Казахстані. Художник і фотограф Сергій Федьков висипав під деревце землю, яку привіз із Харкова, «щоб коріння України тут дали свої плоди», – зазначено в повідомленні «Сиб.фм» з посиланням на телеканал «Дощ».

Поруч з пам'ятником Тарасу Шевченку на вертикальній гранітній плиті написано цитату українською мовою: «Обніміться ж, брати мої. Молю вас, благаю».

[media=47092]

«Ці слова, сказані поетом у позаминулому сторіччі, як ніколи актуальні сьогодні не тільки для українського народу, а й для всього слов'янського світу», – йдеться в повідомленні міністерства культури Новосибірської області, зазначають автори повідомлення.

[media=47091]

Також у повідомленні наголошується, що ім'я Тараса Шевченка давно пов'язано з Новосибірськом: у місті є вулиця Шевченка і Шевченківський житломасив, а під час Другої світової війни евакуйовані з Києва експонати музею Шевченка зберігалися в оперному театрі. Крім цього, в художньому музеї є бюст Шевченка, зроблений з його посмертної маски, яка зберігається в музеї в Санкт-Петербурзі.

Окрім того, за статистикою, кожен третій житель Новосибірської області має українське коріння. Загальна вартість проекту – близько 3 мільйонів рублів, які зібрали 250 чоловік.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень