Гаазький суд постановив стягнути з Москви 7 мільйонів євро

Міжнародний арбітраж при Постійній палаті третейського суду в Гаазі постановив стягнути з Росії грошову компенсацію за шкоду, заподіяну екологам Greenpeace.

Укрінформ із посиланням на «Комерсант» інформує, що у вересні 2013 року активісти Greenpeace спробували провести акцію проти нафтовидобутку в Арктиці на платформі «Прирозломній», що належить «Газпрому», але були заарештовані і звинувачені в піратстві.

Згідно нинішнього рішення суду, Росія, серед іншого, має відшкодувати витрати від простою судна Arctic Sunrise під час слідства над екологами та суму застави за їхнє звільнення. Розмір компенсації буде визначений пізніше, але, як з'ясувало видання, йдеться про суму близько 7 мільйонів євро.

Нідерланди, під чиїм прапором курсувало судно, просили трибунал визнати неправомірність дій російської влади щодо екологів. Зокрема, проти них порушили кримінальну справу за звинуваченням у піратстві (до 15 років позбавлення волі), пізніше справу перекваліфікували на «хуліганство». Екологів відправили в СІЗО в Мурманську, судно помістили в порт під арешт. В підсумку російська влада відпустила екологів і судно, але Нідерланди від своїх претензій відмовлятися не стали.

Раніше Міжнародний трибунал із морського права постановив, що при затриманні, розслідуванні, інспектуванні, арешті та процесі проти екологів Росія порушила одразу кілька статей Міжнародної конвенції з морського права.

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень