У рівненському бункері Коха пропонували облаштувати музей УПА

Така пропозиція пролунала на громадських слуханнях з приводу «реінкарнації» бункеру Коха, що поблизу краєзнавчого музею

Втім, таку пропозицію відкинули і навіть назвали такою, яка б «народила» нові провокативні сюжети для російського телебачення. Натомість було підтримано пропозицію очільника міського управління культури і туризму Тараса Максименка про створення на території бункеру музею тоталітаризму. Ба більше, орендаря об’єкта, рівненського колекціонера старовини Сергія Шабаліна молодшого, зобов’язали це зробити. До того ж у найкоротші терміни – за один рік.

Сам Сергій Шабалін, який досі не має жодного проекту на облаштування у бункері Коха музею, пообіцяв зважати на думку експертів.

Тож у підсумку Шабалін підтвердив наміри створити у трьох підземних кімнатах музей тоталітарного режиму. Однак назвав інший термін – два роки «за сприятливих умов».

І якщо влада такі умови нібито вже надає, то історики, наприклад, саму ідею критикують. З різних причин.

Зокрема, побоюються, що музей можуть затопити ґрунтові води. А ще не подобається фахівцям і той момент, що у музеї, де розповідатимуть про людські жертви, можна буде випити та попоїсти.

Між тим, є і ще один «недолік» – сараї, які розташовані у дворі прилеглого до бункера житлового будинку.

Після експертних громадських слухань Сергій Шабалін пообіцяв краще вивчити усі «підводні камені» питання та згодом представити рівнянам проект. Його імовірно також винесуть на обговорення.

Суму, яку треба вкласти у музей та облаштування навколишньої території, Шабалін не озвучив. Лише натякнув, що для старту йому потрібно 100 тисяч доларів.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень