ON-LINE

Цех радіаційної безпеки ХАЕС святкує важливу дату

п'ятниця, 20 листопада 2020
30 років з дня заснування

Після введення в дію першого енергоблока Хмельницької АЕС на проммайданчику, у санітарно-захисній зоні, а також 30-кілометровій зоні спостереження контроль за радіаційною обстановкою став постійним.
На початковому етапі цим займалась служба радіаційного контролю, яка належала до відділу охорони праці. У 1990 році її виділено в окремий підрозділ – цех радіаційної безпеки.Підрозділи цеху опікуються питаннями:

 • індивідуального дозиметричного контролю;
 • спектрометрії та контролю герметичності оболонки;
 • зовнішнього радіаційного контролю,
 • автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки.


Наші працівники постійно здійснюють контроль за радіаційною обстановкою на проммайданчику, у виробничих приміщеннях ХАЕС, а також на визначеній навколишній території.

Усі спостереження ми порівнюємо із так званим “нульовим фоном”, тобто з показниками, що були зафіксовані ще перед пуском першого енергоблока. До безпеки експлуатації та радіаційної безпеки на ХАЕС підхід особливий. З пуском другого енергоблока вдалося ввести у промислову експлуатацію автоматизовану систему контролю за радіаційною обстановкою в зоні спостереження, яка допомагає оперативно визначити радіаційний стан у будь-якій точці спостереження, — розповідає виконувач обов’язків начальника цеху радіаційної безпеки Олександр Ізюмов.


Для працівників цеху радіаційної безпеки під час кожної ремонтної кампанії визначена певна низка функціональних обов’язків. Особлива увага прикута до ймовірного дозового навантаження персоналу. Розробляються квоти дозових навантажень у період планово-попереджувальних ремонтів та у міжремонтний період.

За штатним розписом цех радіаційної безпеки складається зі 110 осіб.


У період робіт з продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС цехом радіаційної безпеки проведено модернізацію обладнання радіаційного контролю на енергоблоці № 1 та спецкорпусі шляхом заміни застарілого обладнання на таке, що відповідає сучасним вимогам безпеки АЕС.

Це дало змогу значно підвищити рівень радіаційного захисту персоналу, населення та навколишнього природного середовища від негативного впливу іонізуючого випромінення, — розповідає далі Олександр Ізюмов.


Зокрема, у поточному році введено в експлуатацію «Систему нерозповсюдження радіоактивного забруднення», яка дозволила в автоматизованому режимі відстежувати та упереджувати розповсюдження радіоактивного забруднення в межах контрольованих зон шляхом миттєвого сповіщення оперативному персоналу цеху та блокування проходу.

На даний час розробляється автоматизована система радіаційного контролю для комплексу з перероблювання радіоактивних відходів, який буде розміщуватись на майданчику ХАЕС.Детальніше про роботу радіаційного цеху РАЕС дізнавайтеся у газеті «Перспектива»

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4


КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

 • Техпаспорт Аudi A6

  Загублений техпаспорт на АudiA6, литовська реєстрація. Прохання повернути за...
 • Загублено ключі

  Знайдено ключі від автомобіля «Рено». Тому, хто загубив, прохання...
 • ДОПОМОГА

  Терміново потрібні кошти на трансплантацію нирки Монтік Мар’яні, 1997 року...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного