ON-LINE

Реальність добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС. Який висновок зробила спецкомісія

четвер, 08 жовтня 2020
Експерти працювали на промисловому майданчику електростанції й оглянули усі конструкції

Енергоатом дає старт початку добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Цими днями на проммайданчику електростанції працювала комісія до складу якої ввійшли представники дирекції компанії та фахівці ХАЕС. Який висновків дійшли експерти, говорить гендиректор ХАЕС Андрій Козюра:

Комісія відвідала промисловий майданчик Хмельницької АЕС, безпосередньо місце де розташовані 3-й та 4-й енергоблоки. Усі члени комісії засвідчили, що наш майданчик придатний для того, щоб надалі розконсервувати будівельні роботи й почати добудову блоків №3 та №4.

Андрій Козюра

Експерти розглянули можливості розміщення виробничої бази, облаштування тимчасових та постійних доріг, а також можливу необхідність прокладання нових інженерних мереж.

Як підкреслив Андрій Козюра серед найважливіших завдань робочої групи стала оцінка технічного стану підіймальних кранів, необхідних для забезпечення будівельних і монтажних робіт.

Між енергоблоками №3 та №4 розташований нині єдиний в Україні кран Kroll K-10000. Це надпотужний, унікальний «атомний» підіймальний кран. К-10000 – це двобаштовий самохідний підіймальний кран на рейковому ходу заввишки 143 метри. Саме така техніка необхідна для будівництва енергоблоків АЕС.

Тепер за словами Андрія Козюри початку робіт передуватиме ухвалення відповідного законопроєкту про добудову 3-го та 4-го енергоблоків у Верховній Раді, над яким активно працюють в уряді. На ХАЕС тим часом розробляють проєктно-кошторисну документацію добудови. Також Андрій Козюра наголошує на необхідності визначення джерел фінансування добудови.  

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • ДОПОМОГА

    Терміново потрібні кошти на трансплантацію нирки Монтік Мар’яні, 1997 року...
  • Загублено ключ

    Знайдено  ключ від автомобіля «Тойота». Тому, хто загубив, прохання...
  • Знайдено таксу

    В районі Північного знайдено таксу чорного окрасу. Тому, хто загубив улюбленця, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного