Точно не допоможе перемозі. Життя у війні: 5 речей, які треба негайно припинити робити

Ваш підвищений тиск не допоможе ні воїнам, ні постраждалим

Фото ілюстративне, з мережі
Фото ілюстративне, з мережі

Всі ми вчимося жити під час війни. У кожної людини свій поріг витривалості і «точка зламу». Та варто замислитись над тим, чи релевантні наші страждання реальному вкладу в перемогу.

Те, що у вас вище за всіх піднявся тиск після новин, не допомагає ні постраждалим, ні воїнам. 

Олена Любченко, кандидатка психологічних наук, тренерка, медіапсихологиня розповіла, як давати раду зі своїми емоціями в екстемальній ситуації, якою для нас стала війна.

П’ятий місяць ми з вами вчимося жити у війні:

— реагувати на екстремальні події;

— давати собі раду з емоціями;

— переживати горе;

— будувати взаємини із собою й іншими.

Кожен справляється з труднощами, як може, і всі ми вчимося.

У доказовій медицині є таке поняття, як резилієнтність. Зокрема воно вивчає і поведінку у війні. 

Терапевтка радить ознайомитись такими основними твердженнями, до яких прийшла сучасна психологія:

  1. Те, що ви дуже сильно страждаєте або у вас вище за всіх піднявся тиск після новин, не допомагає ні постраждалим, ні воїнам, ні перемозі.
  2. Те, що ви доводите себе до психологічного виснаження, безсоння і безсилля — це не ознака того, що ви дуже добра людина чи найбільше любите свою країну.
  3. «Мольбами чи прокльонами проблеми не вирішують». Але ними можна накрутити собі тиск і довести до виснаження.
  4. Переглядами по 50 разів відео з вибухами та відірваними кінцівками війну не виграти. Це не співчуття, це смакування жахливих деталей і шкідлива — навіть не марна, шкідлива — трата часу. Доведений наукою факт.
  5. Те, що ви п’ятий місяць тільки плачете, злитеся й нічого більше, хоча живете у відносній безпеці, зовсім не допомагає тим, за кого ви страждаєте. Часто саме так люди налякані та з недостатньою психологічною зрілістю знімають із себе відповідальність.

Усі ми вчимося жити з цим.

Психологічну зрілість можна розвивати, емоціями — учитися керувати, а зависання за жахливими новинами можна скорочувати.

Варто замислитись, що, як і навіщо ви робите. Ми можемо вибрати іншу поведінку, навчитися заспокоювати емоції, знаходити джерела енергії та радості.

І наостанок: волання чи закиди в тому, що хтось неправильно журиться, нікому не допомагають. На відміну від конкретних дій, таких як донати та волонтерство.

Джерело: НВ

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень